Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tinozv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 27 kvě 2007 09:28
Bydliště: Zvolen,Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#1 Příspěvek od tinozv »

Zdravím potreboval by som poradit pri výbere s týchto troch AV.Ktorý Zvolit pre PC používaný výlučne na prácu.Chcem len čistý anitvírus nie komplexný bálik!
ďakujem

petison
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 lis 2007 16:15

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#2 Příspěvek od petison »

Neuděláš chybu s žádným.Já osobně mám ty nejlepší zkušenosti s nortonem. Co se týče detekce na prvním místě NAV spolu s KAV .NOD je zase vhodnější na slabší PC.

bigjohn
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 06 bře 2005 09:45
Bydliště: Trenčín

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#3 Příspěvek od bigjohn »

Máš tu toho plno tém....Poradie bude asi 1.Norton, 2.Kaspersky, 3.NOD32....alebo 1.Kaspersky, 2.Norton, 3.NOD32....
Ja mám NOD32 už asi šiesty rok, teraz v decembri som kupoval licenciu na 2 roky....Ja ako čerstvý ŤZP mám zľavu 50%.... :James008:
C2Q Q8200, Gigabyte EP45-UD3LR, 8GB Kingston HyperX 1066 MHz, HDD Samsung HD642JJ 640 GB, NVIDIA Gigabyte 9600 GT-512 MB-pasív, Enermax Modu82+ 525W, Thermaltake Matrix VD3000BN, DVDRW Samsung SH-S223B SATA, Windows 8 Pro, HP L2208W 22“
Notebook: Dell Studio 1537+Windows 7, Dell Inspiron N5040+Windows 7

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#4 Příspěvek od sudanec »

Ked je to len na pracu, vybral by som si podla ceny.
Obrázek

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#5 Příspěvek od radek178 »

petison píše:Neuděláš chybu s žádným.Já osobně mám ty nejlepší zkušenosti s nortonem. Co se týče detekce na prvním místě NAV spolu s KAV .NOD je zase vhodnější na slabší PC.
To je uplny nesmysl. To platilo u Nodu ve verzi 2.7. Verze 4 samotny AV je nenazrana vic nez cely balik KIS nebo NIS.

bigjohn
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 06 bře 2005 09:45
Bydliště: Trenčín

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#6 Příspěvek od bigjohn »

radek178
píšeš peknú hlúposť s NOD-om =

http://www.postimage.org/image.php?v=Ts1Dq0ii
C2Q Q8200, Gigabyte EP45-UD3LR, 8GB Kingston HyperX 1066 MHz, HDD Samsung HD642JJ 640 GB, NVIDIA Gigabyte 9600 GT-512 MB-pasív, Enermax Modu82+ 525W, Thermaltake Matrix VD3000BN, DVDRW Samsung SH-S223B SATA, Windows 8 Pro, HP L2208W 22“
Notebook: Dell Studio 1537+Windows 7, Dell Inspiron N5040+Windows 7

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#7 Příspěvek od Čarls »

tinozv píše:Zdravím potreboval by som poradit pri výbere s týchto troch AV.Ktorý Zvolit pre PC používaný výlučne na prácu.Chcem len čistý anitvírus nie komplexný bálik!
ďakujem
No jak bych řekl to s tím Pc nemíníte vubec chodit na Net nebo jste dobře schovaný za servrem s kvalitně nastaveným Firewallem :???:
Jinak pokud se nebojíte o svá data tak klidně jen antivir,ale já bych toto neriskoval a vzal kompletní balík a to NIS nebo KIS ve verzi 2010
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#8 Příspěvek od james008 »

Taktez jako carls bych sel do NIS2010 nebo alternativu KIS...
U NAV je to neuplne... sila Nortona je prave v kombinaci Firewallu
a antiviru protoze Firewall v nekterych pripadech tohoto baliku
doplnuje jiste mezery antiviru... jako global NIS je to pak temer dokonale.
Kapersky je taky velky bojovnik a zde plati podobne... S Firewallem
je to bezpecnejsi i na lokalni pouzivani protoze ten hlida aplikace ktere se snazi pripojovat ven
a tak casto odhali i to co antivir nechyti ale leze to tam kam nema.... tj i zde radeji KIS nez KAV:-)
Eset ma posledni dobu vykyvy v detekci...posledni rok..dva...konkretne........ zde je
vyhoda nizke ceny... popr. jista jednoduchost instalace a zavedeni licence atd......
Ja osobne bych spise vzal ty dva predesle nez Eset v soucasne kondici
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#9 Příspěvek od radek178 »

bigjohn píše:radek178
píšeš peknú hlúposť s NOD-om =

http://www.postimage.org/image.php?v=Ts1Dq0ii
Peknou blbost pises ty. Mam osobne odzkouseno a nastesti mne prave pred par dny vyprsela 2 leta licence na NOD.

Za prve na tvym obrazku nejsou vsechny procesy NODu. Vidim jen jeden (chybi minimalne ekrn.exe-uz si to poradne nepamatuju), pokud jsem se neprehledl a samotny AV mel vzdy tusim 2. ESS jsem se ani neodvazil pouzivat. Jen jsem ho mel jako trial a uz si nepamatuju pocet procesu, ale byly tusim 3 nebo 4, nevim, ale o to nejde. Samotny NOD 4 na W7 64b i na Viste 64b zere kolem 30-55MB.

Kolik zere cely balik KIS (mimochodem mam zapnuto skoro vse na max.-hlidani aplikaci FW atd., o tom si muzes u NODu nechat zdat a presto ti samotny AV od Esetu bude zrat vic-nejde o par MB v dnesni dobe nekolika GB RAM, ale jde o princip) na stejnem systemu vidis na mym obrazku - samozrejme oba procesy avp.exe (maji do 10MB). Dal se o tom nebavim. Nesmysly me nezajimaji. Vim co mam doma. Posledni dobra verze Nodu skoncila u 2.7. Uz ani verze 3 nebyla nic moc, ale to je subjektivni. Cisla ale subjektivni nejsou.

Obrázek

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#10 Příspěvek od james008 »

radek178 píše:Posledni dobra verze Nodu skoncila u 2.7. Uz ani verze 3 nebyla nic moc, ale to je subjektivni.
To neni subektivni..to je pravda.. s 2.7 se dalo neco udelat...NOD32 4.x s primhourenim oka jeste jde...ale ESS uz je vyslovene tristni zalezitost....nove verze NOD a ESS prinesly jen trapeni..zatez..a ruku v ruce s ne uz tak dobrymi databazemi je eset docela dole oproti trvalkam jako NIS ci KIS ;-) (a zminena trojka byla vyslovene levobocek..ctyrka to sice trosku napravila ale zeby nejak prilis se rici neda)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#11 Příspěvek od radek178 »

james008 píše:
radek178 píše:Posledni dobra verze Nodu skoncila u 2.7. Uz ani verze 3 nebyla nic moc, ale to je subjektivni.
To neni subektivni..to je pravda.. s 2.7 se dalo neco udelat...NOD32 4.x s primhourenim oka jeste jde...ale ESS uz je vyslovene tristni zalezitost....nove verze NOD a ESS prinesly jen trapeni..zatez..a ruku v ruce s ne uz tak dobrymi databazemi je eset docela dole oproti trvalkam jako NIS ci KIS ;-) (a zminena trojka byla vyslovene levobocek..ctyrka to sice trosku napravila ale zeby nejak prilis se rici neda)

Souhlasim, ja jsem se jen neodvazil to tvrdit jako nepopiratelny fakt, vzhledem k tomu, ze nevidim do vnitrnosti tech programu tak hluboko jako treba ty a mohl to byt jen muj poznatek, takze jsem rad, ze jsem se nepletl. Opravdu me NOD i ESS zklamali a jak jsem psal, mame ted doma NIS a KIS a zatim nemam problem s nicim. KIS mne hodne vyhovuje. Jen aby to nezprasili v nejake dalsi verzi.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#12 Příspěvek od james008 »

radek178 píše:Jen aby to nezprasili v nejake dalsi verzi.
..tak to nas potkava pravidelne u vsech.. casem to proste prijde..jen at to nezakriknu..zaklepu na drevo..Symanteci avecka jeste nevydali zadnou sprasenou verzi... avast mam dojem take nebyl zaden nejak prelomove spatny....
ale pak uz me zaden vyrobce nenapada..kazdy dalsi si prosel velkymi problemy s nejakou verzi ...
Tak budem drzet palce vyrobcum at jde vse uz jen lepe a lepe.... precejenom lidstvo uz pokrocilo dost daleko s kodem ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Tono40
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2008 19:08

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#13 Příspěvek od Tono40 »

Kto chce free,jednoznacne Avast,resp kombinacia so Spyware Terminator ,[tam nemusi byt zapnuty rez.monitor,ale obcas spustit kontrolu PC].Raz za cas skontrolovat, s Dr.Web [ www.avir.sk] s free verziou na kontrolu PC.Len taka rana istoty.
Kto chce komercnu verziu jednoznacne Kaspera,staci antivirus,netreba Internet security.Ten stiha vsetko a na 99,9 percent.

Tono40
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2008 19:08

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#14 Příspěvek od Tono40 »

Ale maly dodatok.James 008 ma pravdu u Kaspera ohladom verzie,ci len KAV alebo KIS.Ale pre bezneho uzivatela bohato staci aj to prve.Konkurencia sa nechyta.

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP
VIP
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#15 Příspěvek od cernohous13 »

Zdravím,

vůbec se neodvážím zpochybňovat vaše názory a zkušenosti (hlavně Jamesovy)
ale jsem z nostalgie stále za Keriem a Avastem - stále čistý :D

zrovna jsem řešil jednoho usera s NIS - totálně zahnojený - Palevo
bude to taky o nastavení používaných utillit
a hlavně o nastavení procesoru mezi židlí a klávesnicí :wink:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Odpovědět