Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

bios fltmgr.sys

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

bios fltmgr.sys

#1 Příspěvek od wegel »

Zdravim, chtěl bych se zeptat čeho se týká tento soubor fltmgr.sys , vyhazuje mi to v blue screen, dal jsem windbg ale nepodařilo se mi načíst symboly tak tam nemám proces name

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118302
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: bios fltmgr.sys

#2 Příspěvek od Rudy »

fltmgr.sys je Filesystem Microsoft Filter Manager. Jedná se o systémový ovladač. Jen se zeptám: máte v systému všechny updaty od MS? Nezáplatovaný systém právě způsobuje BSOD s toutop chybou.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bios fltmgr.sys

#3 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

fltrmgr.sys lze považovat za jakousi knihovnu, kterou ke svému prospěchu používají některé (dnes už asi většina) bezpečnostní programy (on-access scannery antivirů, systémy HIPS) za účelem kontroly operací se souborovým systémem. Je možné, že právě některý z ovladačů těchto programů (záleží, co za antivir/firewall/HIPS používáte) obsahuje chybu, která se projevuje právě těmito BSOD

Mohl byste někam nahrát soubor .dmp, který se obvykle tvoří při BSOD a obsahuje informace o stavu systému při selhání? Bud z adresáře C:\Windows\Minidump či přímo soubor c:\windows\memory.dmp? Zkusil bych se na něj podívat (a myslím, že nás možná bude vícero), načíst symboly a zjistit, zda se neukáže nějaké vodítko.

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: bios fltmgr.sys

#4 Příspěvek od wegel »

díky , ale už se mi to podařilo rozluštit, ze stránkách microsoftu jsem stáhl development kit včetně symbolů (instalačka tvrala celkem dlouho) ale povedlo se, podle toho to dělá spyware terminator, přesněji jeho nějaký proces.Tak jsem ho odinstaloval a zatím je to OK.A ještě se zeptátm neni lepší to project ještě např. ccleanerem ?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118302
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: bios fltmgr.sys

#5 Příspěvek od Rudy »

CCleaner je aplikace na čištění PC od balastu. Určitě nebude od věci ho občas použzít.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bios fltmgr.sys

#6 Příspěvek od Vrtule »

Super. To jsem rád, že se to vyřešilo.

Nevím, co jste na analýzu toho .dmp souboru používal, ale asi ne program WinDbg. Ten lze nakonfigurovat tak, aby tahal symboly přímo ze serverů Microsoftu (postup je v nápovědě pro příkaz .symfix).

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: bios fltmgr.sys

#7 Příspěvek od wegel »

používal jsem toto http://www.microsoft.com/download/en/de ... en&id=8279 a de facto všechno co stačilo bylo načíst ten soubor a už tam byli veškerý informace

Odpovědět