Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

super cookie

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

super cookie

#1 Příspěvek od Sonya »

Ahoj,

narazila jsem na tento blog http://bilek.blog.idnes.cz/c/120129/Uta ... itaci.html a protože jsem se s pojmem "super-cookie" ještě nikdy nesetkala, chci se zeptat, jestli o tom víte něco víc. Na vtip to nevypadá, ale moc dalších informací jsem nenašla...
Nejsem si jistá, jestli je tohle správné forum pro takový dotaz, ale nic lepšího mě nenapdlo :oops: Říkala jsem si, že když jsou tady lidé, kteří rozumí zabezpečení počítače, tak by o tom mohli něco vědět :) :wub:

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#2 Příspěvek od r.kopca »

pravy nazov je tracking cookies, ide o sledovací nástroj, ktory zaznamenava mena a hesla pouzite na urcitych strankach, niekolko antivirusov ma jeho detekciu uz zabudovanu ako napriklad AVG, A-Squared............teraz ide o to ako znie otazka??............ako sa proti dacomu takemu chranit???

Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

Re: super cookie

#3 Příspěvek od Sonya »

Otazka je jednoducha - zakazat to podle navodu v blogu na macromedia.com a stahnout do FF zminovany doplnek nebo ne? Ale v zasade mi slo puvodne o to, jestli je to
a) pravda
b) vtip
c) castecna pravda
d) zacatek noveho hoaxu

Tak asi tak :)

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#4 Příspěvek od r.kopca »

je to pravda, no na odstranenie tychto suborov by som ti vedel doporucit iny nastroj, pokial vies dobre instalovat programy co urcite neni problem, vyznas sa trochu v anglictine tak by si mala skusit a-sqared free a odstetovat tim pc,........staci len v nastaveniach zaskrtnut moznost scanu cookies........pokial tomuto textu nerozumies da sa to povedat aj jednoduchsie

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#5 Příspěvek od r.kopca »

pokial sa vsak chcete tohto super-cookies zbavit podla navodu mozem ho strucne popisat a zjednodusit......kazdopande sa jedna o realnu vec

Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

Re: super cookie

#6 Příspěvek od Sonya »

To bych byla rada :) Zatim jsem zkusila projit ten nastroj na macromedia.com z blogu - nasla jsem jen 1 web, ktery si mi do PC ulozil 2MB dat. Zakazal jsem nenavstivenym webum si u me cokoli ukladat a tenhle jsem smazala. I ostatni, ktere neznam, a ktere tam byly uvedeny. Nicmene lepsi nastroj by se samozrejme hodil :)

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#7 Příspěvek od r.kopca »

staci prejst na tuto stranku http://www.emsisoft.com/en/software/free/ .............od tial stiahnete tento nastroj a nainstalujete, potom ked sa dostanete do jeho rozhrania poklikanim na jeho ikonu na ploche a date spustit test, pred spustenim by sa vas to malo spitat co chcete kontrolovat a vy len zaskrtnente tracking cookies ............date kontrolu a po dokonceni len odstranite najdenu havet...........pokial to nebude ako hovorim kludne si ten program nainstaujem aj ja a poslem obrazkovy navod

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#8 Příspěvek od sudanec »

tracking cookie je nieco ine, to je cookie pouzivany v beznej komunikacii. Teda nejde o iny nazov tej istej veci. SuperCookie by sa mal tykat exkluzivne Flashovych aplikacii (a teda aj pluginov); vacsina beznych odstranovacich utilit tieto cookies nemaze.
Obrázek

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: super cookie

#9 Příspěvek od Tatry03 »

Co sa stane, ked zakazem Flash Player v prehliadaci? Zmazu sa tie super cookies, alebo ostanu niekde visiet? Ked ho vobec nenainstalujem, tak je to cele mimo mna?
----

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#10 Příspěvek od sudanec »

Tatry03 píše:Co sa stane, ked zakazem Flash Player v prehliadaci? Zmazu sa tie super cookies, alebo ostanu niekde visiet? Ked ho vobec nenainstalujem, tak je to cele mimo mna?
Vopred upozornujem, ze som problem osobne neskumal, teda ide iba o sprostredkovane informacie.
Ked ho zakazete alebo nenainstalujete, tak by sa k vam, logicky, dostat nemali mat ako. Taktiez k nim nikto nebude mat pristup (su ulozene u vas, teda bez flashu sa k nim nedostanu).
Obrázek

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#11 Příspěvek od r.kopca »

Ale ten program by to mal tak či tak zakázať...........pokiaľ je ten nástroj určený na sledovanie, nechápem aký je v tom rozdiel?

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#12 Příspěvek od sudanec »

r.kopca píše:Ale ten program by to mal tak či tak zakázať...........pokiaľ je ten nástroj určený na sledovanie, nechápem aký je v tom rozdiel?
Citali ste vobec ten clanok, na ktory je hore link? Tam je to napisane :)
Obrázek

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#13 Příspěvek od r.kopca »

citujem: ,,Je to ale právě onen vychvalovaný ale i proklínaný Flash Player, který umožňuje majitelům vámi navštívených webů si o vás dělat tajné záznamy"" Tak teraz neviem ako mám tomu pochopiť. Sleduje ten cookies uživateľa či nie?

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#14 Příspěvek od sudanec »

r.kopca píše:citujem: ,,Je to ale právě onen vychvalovaný ale i proklínaný Flash Player, který umožňuje majitelům vámi navštívených webů si o vás dělat tajné záznamy"" Tak teraz neviem ako mám tomu pochopiť. Sleduje ten cookies uživateľa či nie?
Pozrite sa, ani vase cookies, ktore ste povedali, ze su to iste, iba netrasuju uzivatela. Pouzivaju sa napr. na ulozenie session, atp. Teda, je tam vsetko mozne, co kto chce - ak chcete vediet viac, pozrite sa do specifikacii.
Obrázek

Uživatelský avatar
r.kopca
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: super cookie

#15 Příspěvek od r.kopca »

Viem načo slúžia cookies, ale tie, ktoré užívateľa sledujú s cieľom získania hesiel na stránok a podobne sú podľa mňa škodlivé, ale, keďže sa na tom odkaze nič také neudáva, nejde o nič nebezpečné, ale aj tak by som to hodnotil ako lahšiu formu spyware. Pokiaľ sa mýlim a súbor nič nesleduje tak musí ísť podľa mňa len o cookies obyčajné, ktoré nieje nijak škodlivé.

Odpovědět