Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ESET Smart Security 5

Moderátoři: JaRon, james008, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: ESET Smart Security 5

#31 Příspěvek od Budovi »

"Paranoidnejší mód" pri ESS je "Interaktívny režim" a vtedy sa pýta na všetko a robí si pravidla :lol: (inšpirované firewallom?) Je to neúnosné, minimálne 4 kliky navyše pre každý program či službu, vydržal som to asi tak 10 minút :)

Potom je už len na výber učiaci sa režim, automatický a automatický režim s pravidlami (ktoré sa dajú nadefinovať alebo získať z "učiaceho" či "interaktívneho")

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#32 Příspěvek od Tatry03 »

Vraj finalna verzia bude mat v automatickom rezime, teda bez "zbytocnych dotazov na uzivatela" zabudovane iste pravidla, ktore ale nebude vidiet v nastaveniach. Tieto budu aktualizovane z ESETu pri update HIPS modulu.

Otazne je, ci k tejto funkcionalite bude aj nejaka "osveta", ktora by nekonecne mnozstvo hlaseni a potvrdzovani v interaktivnom rezime aspon trochu priblizila beznemu uzivatelovy.
Inak sa bude treba spolahnut na "automatiku", co ale prinasa nizsiu efektivitu a teda aj otazku, ktora padla vyssie. Nakolko bude HIPS ucinny?
----

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#33 Příspěvek od Tatry03 »

A co aktualne vysledky "Real World" testu AV-Comparatives.org?
Uvidime, ci bude badatelny posun po prichode v5. :?:
----

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#34 Příspěvek od Tatry03 »

Tak dnom "D" je 13.9.2011 :happy:
----

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#35 Příspěvek od Tatry03 »

A je to tu. :)

NOD32 a Smart Security 5-tej generacie su tu.


Stahujte a uzivajte. :|
Přílohy
ESS 5.png
ESS 5.png (35.59 KiB) Zobrazeno 4902 x
----

Uživatelský avatar
kodl74
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 10 kvě 2007 17:14

Re: ESET Smart Security 5

#36 Příspěvek od kodl74 »

Mám jen dotaz. Koncem června sem kupoval dvouletou licenci na ESET Smart Security 4 a chtěl bych přejít na ESET Smart Security 5. Pujde to bez problémů, nebo musím zůstat u ESET Smart Security 4

Uživatelský avatar
graupel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: 13 bře 2010 15:44
Bydliště: Košické Oľšany, Slovensko

Re: ESET Smart Security 5

#37 Příspěvek od graupel »

kodl74 píše:Mám jen dotaz. Koncem června sem kupoval dvouletou licenci na ESET Smart Security 4 a chtěl bych přejít na ESET Smart Security 5. Pujde to bez problémů, nebo musím zůstat u ESET Smart Security 4
Bez problémov. :)

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#38 Příspěvek od Tatry03 »

Len doplnim, ze prechod z v4 na v5 je lepsie urobit odinstalaciou povodnej verzie 4 a naslednou instalaciou novej verzie 5. (s rovnakymi licencnymi udajmi)

Je samozrejme mozny aj priamy prechod, teda spustenie instalacie v5, ktora ponukne upgrade s moznostou zachovania povodnych nastaveni. :mrgreen:
----

lucnikonik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 14 zář 2011 00:49

Re: ESET Smart Security 5

#39 Příspěvek od lucnikonik »

Zdravím, tak jsem vyzkoušel nové Smart Security 5 a po asi 3hodinách provozu se vrátil zpět k verzi 4.2.71.2

Moje konfigurace:
IBM Thinkpad R51, Pentium M 2.0GHz, 2GB RAM, 320GB 5400rpm WD Caviar Blue PATA, intel 852 grafická karta, Windows 7 Professional CZ 32bit

ESS 5 plusy:
- je to hezké graficky
- přehlednost kofigurace i GUI
- nižší "spotřeba" RAM - cca kolem 50MB, 4ka si vezme kolem 80-90MB

mínusy:
- počítač se naprosto nechutně zpomalil, jakákoli aplikace startuje o 10-20sekund déle, nastavení stejné, jako u 4
- instalace upgradem = poukaz na odvoz do Bohnic, během instalace totální zámrz systému *1
- kontrola přílohy v Outlook 2010 = 30-40 sekund dlouho
- ani po 2h 30 minutách poté, co jsem zadal údaje pro aktualizaci, se ESS5 nezaktivoval, stále hlásil, že není aktivován, přitom správně hlásil platnost licence a provedl aktualizaci virové databáze

*1 instalace se kousla v okamžiku instalace ovladačů, po použití eset eliminatora a unistalleru se mi podařilo poškozenou instalaci zlikvidovat, následoval ruční výmaz složky Eset z Program Files a odstranění ovladače firewallu z vlastností síťových rozhraní a po restartu čistá instalace 5ky, pak už to konečně jelo, ale jak jsem napsal výše, byl jsem nespokojen :-(

takže pro mě z toho plyne výsledek, že raději alespoň půl roku počkám, než výrobce vychytá dětské nemoci (aktivace, příšerné zpomalení systému), než budu upgradovat na 5ku :-(, v každém případě ale držím palce, ať se ESETu povede ty dětské nemoci vychytat co nejdříve :-)

TheDawides
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 10 srp 2011 14:06

Re: ESET Smart Security 5

#40 Příspěvek od TheDawides »

ESS 5 plusy u mňa:
-krajšie grafické prostredie
-firewall menej otravuje v interaktívnom režime
-hips

mínusy:
-viac spotreby ram zhruba o 10 MB
-Neviem sa stotožniť s tou novou ikonou oka

Ináč si myslím, že ESS 5 je velkým krokom vpred.

Aj ja som zvolil upgrade zo 4.2 a žiadne zamrznutie sa u mňa nekonalo.
Žiadne spomalenie oproti verzii 4.2 som nezaznamenal.(notebook)

t1tomas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: 04 led 2006 12:19

Re: ESET Smart Security 5

#41 Příspěvek od t1tomas »

Zdravím, tak jsem přešel taky na ESS 5. Instalace v pohodě a zatím u mě samé plusy. Žádné zpomalení, vše stejné jako u ESS 4. Takže za sebe mohu jen doporučit. :lol:

StrejdaProšek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 650
Registrován: 22 srp 2011 09:26

Re: ESET Smart Security 5

#42 Příspěvek od StrejdaProšek »

Zatím co jsem četl, tak lidé nový Eset spíše haní než, že by ho vychvalovali.

Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: ESET Smart Security 5

#43 Příspěvek od Budovi »

Já si ho chválim :)

a mám pocit že máš nejaký príspevkový komplex...

StrejdaProšek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 650
Registrován: 22 srp 2011 09:26

Re: ESET Smart Security 5

#44 Příspěvek od StrejdaProšek »

Proč myslíš? :?:

Nabuchodonozor67
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2011 21:28

Re: ESET Smart Security 5

#45 Příspěvek od Nabuchodonozor67 »

Zdravím!Ak dovolíte tak aj ja by som prispel mojou "troškou do mlyna"...Priznám sa hneď na začiatku,že Eset som nikdy moc neuprednosťoval a skôr som v notebooku používal iné konkurenčné produkty...(NIS 2011,Avira).Pred časom mi skončila licencia NIS 2011 a tak som stál pred rozhodnutím čím ho nahradím.Nie žeby som ho tam už nechcel mať,no nechcelo sa mi dať za novú licenciu oných okolo 50€,obzvlášť potom čo som menovaný produkt vyhral v súťaži na nete.Tak som si "spomenul",že popri tv Magio som dostal i licenciu na Eset ktorý som vo verzii 4 (smart security),istý čas používal a samozrejme je škoda zato mesačne platiť,keď to už nemám v pc!No a keďže nedávno vyšla nová verzia 5,bol som zvedavý na jeho kvality či nekvality...Ale prejdem k veci.Hneď po vydaní novej verzie som odinštaloval staršiu verziu 4 a dal tam 5-ku.Inštalácia prebehla v poriadku,snáď i preto,že som predtým vyčistil všetky zostatky verzie staršej z počítača (ručne cez regedit+ccleaner).O.K.!Vzhľad sa len mierne zmenil ovládanie sa teda moc nelíši od verzie č.4.Pribudli dáke tie nové funkcie,no o tom sa tu už zmieňovali v príspevkoch nado mnou.A aké sú teda moje poznatky po párdňovom používaní?Nahnevalo ma zopár vecí...Skenovanie počítača sa moc veru nezrýchlilo a zazanamenal som i zamrznutie Firefoxu pri skenovaní sťahovaného súboru.(Počítač mám čistý..).Ďalšia vec ktorá ma zarazila je,že mi viackrát Eset hlásil v bubline,že vyžaduje pozornosť a aby som klikol na ten odkaz...ale vždy keď som to urobil tak...nič!Vôbec nič som sa nedozvedel!Dokonca ani v protokole udalostí nič nebolo...To je čudné!Ale to najhlavnejšie ešte len malo prísť!Trošku z dlhej chvíľky som v práci prešiel všetky nastavenia,že čo pribudlo atď. a napadlo ma,že vyskúšam rodičovskú kontrolu.Tak som tam zadal o ktorý účet ide,čo sa má na nete blokovať (iba asi štyri položky)a išlo sa "surfovať"...No dostal som sa len na úvodnú stránku v mojom Firefoxe a ďalej už nešlo vôbec nič!!!Krútiace sa koliesko na miesto kurzoru myšky mi dávalo jasne najavo,že počítač má problém!A veru aj bol!Eset pekne krásne zamrzol a musel som to "zhodiť" cez správcu úloh!Po jeho reštarte som dúfal,že už bude v pohode,no po otvorení nastavení-rodičovská kontrola-účty...nezobrazil Esetko nič!!!Akoby som tam predtým nič nezadal...ale ani tie položky tam už neboli čo predtým!!!Vravím si fajn a došlo na odinštaláciu...vlastne reku dám mu ešte poslednú šancu a dal som "opraviť"produkt...Ale ono to v polovici čo?...samozrejme zamrzlo!!!Tak dosť stačilo!A milý vylepšený Eset šiel z počítača preč svinským krokom!A keďže je to Eset o ktorom je známe,že občas nerád opúšťa pc (podobne ako vírus),tak aj po reštarte zanechal spomienku naň v podobe kričiaceho Outlooku,že nemôže nainštalovať plugin od Esetu...Paráda!Aj to už som úspešne zvládol a momentálne "bežím"na NIS 2012,v skúšobnej 30dňovej verzii a ten mi vlastne vždy vyhovoval najviac už od verzie 2010.Takže za mňa dávam za hore uvedené Esetu veľké mínus a budem rád ak sa mi niekto ozvete a napíšete aké máte vy s uvedeným skúsenosti.P.S.:K najpodstatnejšej veci a to detekcii vírusov som sa vlastne pre uvedené detské chyby ani nedostal a tak nemôžem objektívne hodnotiť.No už "to"do kompu asi nikdy nedám...:-(.
Naposledy upravil(a) Nabuchodonozor67 dne 18 zář 2011 18:06, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět