Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Odkud je v Pc vir

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
evala000
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2012 22:25

Odkud je v Pc vir

#1 Příspěvek od evala000 »

Dobrý den, měla bych dotaz. Dá se nějak zjistit odkud se do počítače dostal vir? Z jaké stránky? Je na to nějaká cesta? děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118309
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkud je v Pc vir

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tohle těžko zjistíte. Nepoví vám to ani virus, i když jej rozpitváte na zdrojový kód. Viry nejčestěji "chytnete" v "temných zákoutích" internetu, příp. jako infikovanou přílohu pošty.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

krtek01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 19 lis 2008 06:51

Re: Odkud je v Pc vir

#3 Příspěvek od krtek01 »

evala000:
Pokud nejsou soubory havěti už smazány nebo přesunuty do karantény, tak se kůknůt kdy byly vytvořeny a pak vzpomínat, co se v té době s PC dělalo.
Já takto zjistil odkud chytnul můj PC havěť (stalo se to jen jednou v životě) a to v době, kdy jsem ještě nepoužíval virtuálku. Jeden program na trasování internetového spojení se mi zdál důvěryhodný (což já bohužel nejsem) a vyzkoušel jsem ho, nevšimnul jsem si, že mi do pc nainstaloval dll knihovnu, která mi komunikovala s internetem. Všimnul jsem si toho po mějakém čase a podle data vytvoření té dll knihovny jsem zjistil, že v ten čas jsem používal ten program na trasování spojení. Ještě dodám, že v té době jsem antivir používal.

Netuším jak nebezpečná ta knihovna byla a co přesně dělala (dnes tomu jsou přesně 4 roky) ale nelíbilo se mi to.
Jednalo se o tuto knihovnu:
C:\WINDOWS\SYSTEM32\adptif32.dll

A dělala toto:
Obrázek

smrtelnik
VIP
VIP
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005 19:38

Re: Odkud je v Pc vir

#4 Příspěvek od smrtelnik »

Vite, kdy ci ve ktery den se priblizne PC nakazil?

Nakaza se do PC muze dostat ruznymi zpusoby ... mohlo to byk kliknutim na nebezpecny odkaz ci soubor ve Vasi elektronicke poste (v tom pripade se podivejte do emailu na podezrele zpravy z toho dne), nebo kliknutim na odkaz ci banner v Internetovem prohlizeci (tady se muzete podivat do historie navstivenych stranek z doby nakazy PC a pokusit se identifikovat tu rizikovou), nebo se Windows mohly nakazit spustenim infikovaneho souboru spusteneho z USB ci CD/DVD, no a pokud se nakaza do PC dostala jinou cestou, zdroj v tom pripade zjistite velmi tezko.

evala000
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2012 22:25

Re: Odkud je v Pc vir

#5 Příspěvek od evala000 »

Děkuji za odpověď. :)

evala000
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2012 22:25

Re: Odkud je v Pc vir

#6 Příspěvek od evala000 »

Kdy přesně se Pc nakazil přesně nevím. Mohu to odhadnout pouze na určitý týden. Odkud vir pochází bych ráda věděla proto abych se té stránce či otevřenému emailu vyvarovala :).

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118309
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkud je v Pc vir

#7 Příspěvek od Rudy »

krtek01 píše:....tak se kůknůt kdy byly vytvořeny.....
Jistě, ale platí to pouze za předpokladu, že vir nefalšuje datum vytvoření. Občas se to stává.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

paul1995
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2012 17:51

Re: Odkud je v Pc vir

#8 Příspěvek od paul1995 »

na ty emaily si dejte pozor, ty jsou takovy nejzákeřnější, pokud neznáte odesílatele, tak to vůbec neotvirejte. A s tema strankama je to horsi jedine ze by vam to hlasil antivirak.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkud je v Pc vir

#9 Příspěvek od Pavuk29 »

4 krtek01
DORAZNE Ta upozornujem, aby si si vsimol moj prispevok:
Nedavej sem, prosim, tak ohavne velke obrazky, v sucasnosti aj amater lavou zadnou upravi screenshot tak, aby sa vosiel na ludsky, civilizovany monitor. Keby ze sa to stane raz, cert to ber, ale tvoje topicy su plne takychto barbarstiev.
Dakujem za pochopenie :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Odpovědět