Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Lagují PC. hry.

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#61 Příspěvek od pitrisin »

Tak jsem nakonec přeinstaloval windows. Zkusil jsem použit program na drivery "Driver Fusion a AVG driver updater". Chtěl jsem se zeptat jestli je to dobrý updater. Jinak to odinstaluji. Děkuji

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118280
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagují PC. hry.

#62 Příspěvek od Rudy »

To nevím, ale v každém případě je dobré vědět, od jakého výrobce komponenty, k nímž je třeba ovladač, jsou. Pak můžete stáhnout téměř jistě ten správný ovladač. Dnešní sw ke komponentům většinou má i možnost aut. updatu. Osobně automay k vyhledávání ovladačů nepoužívám. Je to ovšem čistě na rozhodnutí užoivatele. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#63 Příspěvek od pitrisin »

Dobře, děkuji. Chtěl jsem se ještě zeptat. Mohlo se něco v biosu vypnout(funkce) po přeinstalování pc ? Jelikož mám strašně málo fps ve hrách je to takové pomalé. Dělal jsem si benchmark -> https://www.userbenchmark.com/UserRun/66892499
Když jsem se divál do grafu v AMD programu, tak mi tam ukázalo, že gpu "použití" cca. 30%. Díval jsem se na internetu a může to být i něco s frekvencí ramky. Zasílám grafy z CPU-Z. Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118280
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagují PC. hry.

#64 Příspěvek od Rudy »

Pokud neměníte hw, nebo úmyslně něco nepřepnete, neresetujete bios, nezmění se nic.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#65 Příspěvek od pitrisin »

Tak, potom to musejí dělat drivery asi. Chtěl jsem se zeptat na nějaký program který všechny drivery vymaže, abych je mohl všechny ručně nainstalovat. Děkuji

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118280
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagují PC. hry.

#66 Příspěvek od Rudy »

Některé drivery lz odinstalovat (jsou uvedeny v sezamu instalovaného sw). Ty lze odinstalovat jako každý jiný program. Pak jsou ale systémové, které si natáhne systém sám a ty neodinstalujete. Program na odinstalaci driverů neexistuje.. Jen dotaz: provedl jste "load optimized defaults" v BIOSu, jak vám radil kolega? Pokud ano, může být problém právě tam, v BIOSu mohlo být něco nastaveno mimo default. To nevíme. Pro běžný provoz PC default postačí, ale pokud ho používáte na hry, může být jinak nastaven.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#67 Příspěvek od pitrisin »

Ano provedl jsem load optimized defaults.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#68 Příspěvek od pitrisin »

Ten seznam instalovného sw najdu kde ? Odinstalování aplikaci ? Děkuji

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118280
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagují PC. hry.

#69 Příspěvek od Rudy »

pitrisin píše: 05 led 2024 15:55 Ano provedl jsem load optimized defaults.
Tak potom netvrďte, že jste s BIOSem nic nedělal. Mohl jste mít přetaktovaný PC, a teď na defaultní takt vám to běží pomaleji. Bohužel vám ale neřeknu, jak moc přetaktovat. Musí to snést i ostatní hw. Já hry nepařím a hry mne a ani toto fórum nezajímají. 11 tky neznám, ale zkuste dát vyhledávání, do kterého napište "Programy". Pak otevřte a klewsicky (jako cokoliv jiného) odinstalujte zvolenou položku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#70 Příspěvek od pitrisin »

Nikdy jsem PC nepřetaktoval a ani nevím jak se to dělá. S tím biosem jsem to udělal kvůli tomu, jestli to problém nevyřeší jak psal váš kolega.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118280
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagují PC. hry.

#71 Příspěvek od Rudy »

OK, to je v pořádku. Kolega se jen chtěl ujistit, zda problém nemá na svědomí BIOS. Nastavením defaultu se BIOS nastaví na obvyklé hodnoty, při nichž PC by mělo normálně běžet. Hry jsou jiná kategorie a od toho jsou na internetu jiná fóra. Nevím o nikom ze zdejšího teamu, kdo by hry pařil. Jinak většina BIOSů přetaktovat jde, dělá se to změnou kmitočtu CPU na příslušné obrazovce BIOSu.Taské nevíme, jestli vám někdo (odborník), nenastavoval PC pro hraní her. Pokud tomu tak není, zkuste tedy přeinstalovat ovladače. Pak už budete muset naa některé herní fórum. Hfry tu neřešíme.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Lagují PC. hry.

#72 Příspěvek od JaRon »

Zaverecne doporucenie, kedze uz ide o vsetko mozne a nie viry :James008:
1. Nainstalovat hlavne vsetko k MB Asus https://www.asus.com/supportonly/tuf%20 ... _download/
2. Nainstalovat driver, ku GK ktoru si kupoval/ menil
Tot vsetko - vela zdaru
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#73 Příspěvek od pitrisin »

Rudy píše: 05 led 2024 18:07 OK, to je v pořádku. Kolega se jen chtěl ujistit, zda problém nemá na svědomí BIOS. Nastavením defaultu se BIOS nastaví na obvyklé hodnoty, při nichž PC by mělo normálně běžet. Hry jsou jiná kategorie a od toho jsou na internetu jiná fóra. Nevím o nikom ze zdejšího teamu, kdo by hry pařil. Jinak většina BIOSů přetaktovat jde, dělá se to změnou kmitočtu CPU na příslušné obrazovce BIOSu.Taské nevíme, jestli vám někdo (odborník), nenastavoval PC pro hraní her. Pokud tomu tak není, zkuste tedy přeinstalovat ovladače. Pak už budete muset naa některé herní fórum. Hfry tu neřešíme.
Dobře, mockrát děkuji za pomoc.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Lagují PC. hry.

#74 Příspěvek od pitrisin »

JaRon píše: 05 led 2024 20:02 Zaverecne doporucenie, kedze uz ide o vsetko mozne a nie viry :James008:
1. Nainstalovat hlavne vsetko k MB Asus https://www.asus.com/supportonly/tuf%20 ... _download/
2. Nainstalovat driver, ku GK ktoru si kupoval/ menil
Tot vsetko - vela zdaru
Nevadí, že drivery budu instalovat po druhé ?. Použil jsem program AVG driver updater a fusion updater, ale nevím jestli všechny drivery mi to stahnuli. Tak bych zkusil to stahnout ještě jednou z officialní stranky ASUS. Jinak mám zakladovku asus tuf gaming b560m plus wifi -> vy jste mi poslal odkaz bez wifi, jestli to nevadí. Děkuji mockrát za rady a pomoc.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Lagují PC. hry.

#75 Příspěvek od JaRon »

VZDY by si mal najprv instalovat drivery od vyrobcu
Vadit by to nemalo, prip. to zbehnes nanovo 😁
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Odpovědět