Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Kerio
175
40%
Agnitum
30
7%
Sygate
16
4%
Jetico
5
1%
McAfee
6
1%
Tiny
1
0%
Norton
75
17%
Norton
70
16%
Ostatní
63
14%
 
Celkem hlasů: 441

Zpráva
Autor
danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#31 Příspěvek od danis »

push the button

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od Arcisit »

danis píše:znám :D
tady další testy firewallů
http://scan.sygate.com/probe.html
http://www.pcflank.com/
Tyhle testy znám i já ale těmhle programům se nemůžou rovnat testují jen porty...
Tenhle den je nakonec velmi zajímavý zjišťuji co všechno bych měl přenastavit abych byl chráněn před útokem zevnitř nikoli z venku. :D

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#33 Příspěvek od Arcisit »

http://arcisit.wz.cz/Firewalltest.rar stáhnul jsem všechny jejich testovací programy co šli a hodil je k sobě na Web kdo chce stáhněte si to najednou...

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od Arcisit »

:cry: Tak je to hustý zkusil jsem asi vetšinu těch programů a obávám se že nejde zabránit všem průnikům ven musel jsem zapnout i modul Keria pro kontrolu,změnu a spouštění aplikací a i tak nejsem schopen zabránit všem průnikům jde o to že ty nejlepší aplikace dokáží využít korektních aplikací k poslání informací o mém pc.Musel bych definovat konkrétní pravidla kam a ne jinam smí konkrétní programy komunikovat což se v reálu nedá.Je mi docela líto uživatelů kteří mají Firewally kde se nedá nic nastavit protože ty mají v takhle vedeném útoku evidentní smůlu :cry:

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#35 Příspěvek od danis »

Arcisit ... v tom tvém *raru mi Avast našel 3 trojany Win32: Trojan Gen (Other), nevím, možná to byl planý poplach, tak pozor.
push the button

_neo
VIP
VIP
Příspěvky: 44
Registrován: 16 úno 2005 10:01
Bydliště: Pelhřimov / Praha
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od _neo »

danis píše:Arcisit ... v tom tvém *raru mi Avast našel 3 trojany Win32: Trojan Gen (Other), nevím, možná to byl planý poplach, tak pozor.
:-) mě taky ... hele Arci tohle vypadá na skrytý test funkčnosti antivirů :lol:
:idea: Návod jak vytvořit log v programu Hijackthis
:idea: Důležité odkazy a postupy
:idea: Nnn cleaner
:!: Nepište mi na SZ žádosti o kontrolu logu nic se tím neurychlí... žádosti dávejte přímo do fóra

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od Arcisit »

danis píše:Arcisit ... v tom tvém *raru mi Avast našel 3 trojany Win32: Trojan Gen (Other), nevím, možná to byl planý poplach, tak pozor.
Jak to mém - spíš tvém!Programy jsou z té tvé stránky. :D
Buťte v klidu vypněte residenty a testujte některé z nich obsahují exploity a některé se opravdu chovají jako trojani ale jinak to vyzkoušet nejde :cry:
Furt lepší vyzkoušet to když vím co a kam se posílá než jednou nevědět a pak se divit :cry:
....stojí to za to

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#38 Příspěvek od danis »

Tak jsem to znovu po jisté době zkusil (ty testíky) a většina se chce připojit přes IE a FireFox nechávaj v klidu. 8)
Prošel mi pcaudit2 a jednou AWFT (podruhé už neprošel :shock: )
push the button

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#39 Příspěvek od Arcisit »

danis píše:Tak jsem to znovu po jisté době zkusil (ty testíky) a většina se chce připojit přes IE a FireFox nechávaj v klidu. 8)
Prošel mi pcaudit2 a jednou AWFT (podruhé už neprošel :shock: )
Firefox bohužel v klidu nenechaj pcaudit2 se snaží postupně použít všechny spuštěné programy když jsem měl puštěn Firefox využil i ten ale dokáže použít i poznámkový blok atd... :cry:
Jsem sice schopen zastavit i pcaudit2 ale nesmí být zapnut jakýkoliv prohlížeč(zneužití Trillianu a ICQ jsem zamezil pokročilym paketovym filtrem)
Ty mi ale řekni pokud si pamatuju tak v Sygateu není kontrola spouštění souborů jak zabraňuješ zneužití legitimních aplikací?

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Pavuk29 »

Zda sa, ze nam Kerio celkom vyhovuje? :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#41 Příspěvek od danis »

Arcisit píše: ...... Ty mi ale řekni pokud si pamatuju tak v Sygateu není kontrola spouštění souborů jak zabraňuješ zneužití legitimních aplikací?
V tom máš pravdu, Sygate to nekontroluje, ale ty to máš pořoád zapnuté? Když jsem já testoval Kerio, tak mi tohle dost vadilo (brzdilo). Sice ti tohle může pomoct, ale je to v 999 případech planý poplach a v 1 případě může jít o narušení.
Kerio poznalo, že např pcaudit2 používá spuštěnou aplikaci (např FF) k odeslání údajů?
push the button

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#42 Příspěvek od danis »

A ještě, které Kerio máš FREE nebo placené?
push the button

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#43 Příspěvek od Arcisit »

danis píše:V tom máš pravdu, Sygate to nekontroluje, ale ty to máš pořoád zapnuté? Když jsem já testoval Kerio, tak mi tohle dost vadilo (brzdilo). Sice ti tohle může pomoct, ale je to v 999 případech planý poplach a v 1 případě může jít o narušení.
Kerio poznalo, že např pcaudit2 používá spuštěnou aplikaci (např FF) k odeslání údajů?
Předtim jsem to zaplý neměl ale po těhlech testech už to mám vynout to můžu vždycky...
Pokud jde o to co Kerio pozná- samo osobě nepozná nic ale řekne mi že se snaží tenhle program spustit jiný což třeba u pokusu spuštění IE je podezřelý!

:D btw takže ty tady mlžíš že ti Sygate všechno chytil až na jeden případ :lol:
Vydiš a to je právě ten příklad toho proč doporučuju pořádný FW možná to nepoužívám když bych ale chtěl tak můžu :wink:

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#44 Příspěvek od Arcisit »

danis píše:A ještě, které Kerio máš FREE nebo placené?
Placené jak jinak :D

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#45 Příspěvek od danis »

danis píše:Tak jsem to znovu po jisté době zkusil (ty testíky) a většina se chce připojit přes IE a FireFox nechávaj v klidu. 8)
Prošel mi pcaudit2 a jednou AWFT (podruhé už neprošel :shock: )
2x prošel :D
push the button

Zamčeno