Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#16 Příspěvek od Arcisit »

Tohle je příklad automaticky nabízených podrobných pravidel pro známé aplikace :D

P.S. Bojíš se? :lol: :arcisit:

n3uro
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 26 srp 2008 10:16

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#17 Příspěvek od n3uro »

Návod neni špatnej, lecos vysvětluje a pro některý to je určitě jedinej srozumitelnej překlad :).
Akorát ty obrázky jsou hrozně malý, a tak se svím už tak špatným zrakem nad tím musim šilhat :shock:. Možná by pomohlo kdyby místo obrázků byly jen linky na ně, a obrázky by byly ve svém původním rozlišení ;)
Ale jinak paráda :worship:
Obrázek

Obrázek

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#18 Příspěvek od PetrTl »

Naughty píše:Arci, zjsitil si, ze by kolidoval s nejakym softwarem treba bezpecnostnim? Vypada, ze provazanost ze systemem je obrovska....
V kolizi může být Avast. Instalace Outpostu jej detekuje a pokud se v ní pokračuje doporučeným způsobem, tak důsledkem je zablokování fičůry Outpostu "Antispyware - Rezidentní ochrana" (neboli Real Time Protection).
Reálné chování této kombinace, pokud by se povolil souběžný chod, jsem neověřoval.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#19 Příspěvek od Arcisit »

V kolizi může být Avast. Instalace Outpostu jej detekuje a pokud se v ní pokračuje doporučeným způsobem, tak důsledkem je zablokování fičůry Outpostu "Antispyware - Rezidentní ochrana" (neboli Real Time Protection).
Reálné chování této kombinace, pokud by se povolil souběžný chod, jsem neověřoval.
Mám Nod32 a instalátor detekuje i ten a vypne realtime scaner (pro občasný scan mám i SD a taky nemám realtime ochranu Spyware není zas takový problém a vetšina AV detekuje i tyhle brebery).
Což mi nějak nevadí nejsem příznivcem více šťítů.Ruční scan jsem vyzkoušel a funguje tak jak má.

madonion
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 čer 2007 12:55
Bydliště: Dark side of the Moon

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#20 Příspěvek od madonion »

predpokladam ze je to vista compatible ale aj tak, skusal si to aj na viste? nezhadzuje to system?
Things to do today:
1. Get up
2. Survive
3. Go back to bed

KRUCIPES
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 02 kvě 2007 21:08
Bydliště: SM

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#21 Příspěvek od KRUCIPES »

madonion píše:predpokladam ze je to vista compatible ale aj tak, skusal si to aj na viste? nezhadzuje to system?
Ano je, běží mi to společně s avastem na 32b vistě ultimate a doposud jsem nezaznamenal žádnou kolizi.

To Arcisit: tohle mi chybělo, děkuji :wink:

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#22 Příspěvek od Arcisit »

To Arcisit: tohle mi chybělo, děkuji :wink:
Od tý doby co se vynalezly peníze se děkovat nemusí :lol: :lol: :lol: :lol:
Pro sichr než mě někdo nařkne z hrabivosti - to byl jen žert!

KRUCIPES
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 02 kvě 2007 21:08
Bydliště: SM

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#23 Příspěvek od KRUCIPES »

Arcisit píše:
To Arcisit: tohle mi chybělo, děkuji :wink:
Od tý doby co se vynalezly peníze se děkovat nemusí :lol: :lol: :lol: :lol:
Pro sichr než mě někdo nařkne z hrabivosti - to byl jen žert!
:lol:
Proč v PM ještě nemám číslo Tvého účtu

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#24 Příspěvek od Arcisit »

KRUCIPES píše:Proč v PM ještě nemám číslo Tvého účtu
:lol: Dobytku! :D

KRUCIPES
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 02 kvě 2007 21:08
Bydliště: SM

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#25 Příspěvek od KRUCIPES »

Arcisit píše:
KRUCIPES píše:Proč v PM ještě nemám číslo Tvého účtu
:lol: Dobytku! :D
:lol: :?: :lol:

Začíná tu z toho být spammerský thread

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#26 Příspěvek od Arcisit »

Hlásim možnou kolizi s Spyware Terminatorem!Jelikož se mi nechtěně spustila služba čehosy jako šťít, který mám, ale vyplý..způsobilo to zacyklení Outpostu (disk šrotil jako šílenej a jen tak tak jsem dal restart)
V tomhle případě se, ale na Outpost nezlobim, chyba je totiž v ST zdá se že pánové s Crawleru nerozumí logice pokud něco vypnu jak v Gui tak službách a nakonec fixnu klííče v Registru tak si nejspíš nepřeju aby se to spouštělo!Tenhle soft mi půjde brzo s compu detekce mi prozatím přišla u mě jako podprůměrná a když jsem jsem aktivoval propojení s ClamAV databází tak pro změnu mi zahlásil jeden false positive- zlatej spyware doctor ten alespoň dělá co má... :?: :o :roll:

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#27 Příspěvek od Vao02 »

Arcisit píše: Mám Nod32 a instalátor detekuje i ten a vypne realtime scaner .....
Totez .. mam av Bitdefender .... detekuje a vypne si sam realtime scaner. Ale ja tu mel problem s mailama cas od casu me proste nechodila posta in i out.... + napadne spomaloval net... ale hodne. Tak jsem kontaktoval support Outpostu a vysledek

1. ze si mysli,ze to je kolize s Bitdefender driver - bdftdif.sys, abych ho docasne skusil prejmenovat..... restarty atd.....coz jsem udelal ( po zaloze vseho :P ).... no a napsal jim, ze problem trva.... odpoved... prejmenujte driver zpatky ( jenza ja zapomel jak se jmenoval :lol: - neni nad obycejnou tuzku a papir ) a napsali me postup... ve zkratce cesky... ( na pozadani zaslu original english )

2. vypnout antivir a zkouset postupne vypinat v OP vsecno krok po kroku a zjisti kdy se to objevi...jenze vono porad nic... tak potom vypnout self protection fw... vypnout fw... otevrit ......\machine.ini a zmenit hodnotu parameteru 'EnableContentHandler' na 'FALSE'.
ulozit zmeny ... start fw a zapnout self protection ... a potom se me holky from Russia omluvily...Sorry for this inconvenience.

a bylo po problemu :wink:

jestli to je porad, nevim neb ja to tu vracim ( kdyz zase prejmenuju nebo smazu nejakej driver :P ) ze zalohy a tam to mam prepsane

PS.: ale jak tak koukam na jamesovu008 hlasovacku, tak on tu avBD asi stejne nikdo moc nepouziva.. neb je tam stejne porad jenom ten muj jedinej click... tak se s tim problemem asi stejne moc lidi nesetka
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#28 Příspěvek od Arcisit »

Maily mi chodí normálně a rychlost je taky v poho - jede maximem linky.Díkybohu se mi tvoje problémy vyhly :wink:

kiwibibo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2007 23:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#29 Příspěvek od kiwibibo »

Ahoj.. dik za navod. Mam jednu otazku. Preco treba zablokovat prichozi akce v SVCHOST.exe? A este co znamena "DCOM" v tom pravidle pre svchost.exe (co je na screene na druhej stranke tejto temy)?

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Diskuze, dotazy, připomínky k návodu: Outpost Firewall Pro

#30 Příspěvek od Vao02 »

kiwibibo píše:....Preco treba zablokovat prichozi akce v SVCHOST.exe? A este co znamena "DCOM" v tom pravidle pre svchost.exe....
advanced users ( zejmena Arcisit ) prominou.... pokusim se o laicke a srozumitelne vysvetleni :) ..... obecne plati pri nastavovani fw ze je vice nez vhodne zakazat veskerou prichozi komunikaci :!: Ponechat pouze tu, ktera je opravdu nezbytna pro fungovani neceho. Proc... protoze tim, ze se povoli prichozi komunikace = povolite necemu ( tim padem potencialne nekomu nezvanemu ) vstup do sveho pc ( proste jakoby by jste dal nekomu klice od dveri vaseho bytu a rekl mu ty sem ke me muzes prijit kdy chces ... a vite komu ty klice davate :???: :!: v pripade neceho co jde i obtizne precist )..Kdyz ma neco povoleno prijit... muze nasledovat...prijdu a budu si tu delat co chci. U svchost.exe to plati dvojnasob, neb to uz primarne je urceno pro zajisteni komunikace pocitace s okolim ( internet ), je to soucast systemu a tedy na kazdem pc s Wxp ( =kazdy potencionalni utocnik vi, ze tam svchost je ) . A tudiz je o jeho mozne zneuziti mezi smejdama asi dost velky zajem. Proto by snahou melo byt bloknout pro svchost prichozi maximalne jak to jde :!:

:idea: Vyrobci fw musi v defaultu mit nastavene svchost tak, aby fw neblokoval pripojeni pc, sdileni apod. ( pac jinak bych si rekl to je ale blbej firewall, s nim mi nefunguje to a to ... pryc s nim ... a meli by po obchode )... no a prave takto automaticke pravidlo muze mit radu zbytecnych nastaveni pro kazdy konkretni pripad... ( co je zbytecne nemusi tam byt, ale to uz sem nepatri ... to uz se musi umet nastavit )

DCOM je nejaky protokol, ktery vymysleli u Microsoftu prave pro komunikaci mezi pocitacema a myslim, ze jsem cetl ze dost zneuzitelny... takze kdyz to pujde bez nej, tak proc ho nezakazat :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Zamčeno