Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Microsoft Security Essentials

Moderátoři: JaRon, james008, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lolek169
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 158
Registrován: 28 pro 2010 23:02
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials

#136 Příspěvek od lolek169 »

čus lidi,mám takový menší problém,používám tento AV a v podstatě vše zatím běželo v pořádku , fungoval tak jak má,ale když ho chci aktualizovat hodí mi to tuhle hlášku
Přílohy
AV.JPG
(194.8 KiB) Staženo 222 x

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#137 Příspěvek od sudanec »

lolek169, prosim, zalozte si na svoj problem vlakno, ako kazu pravidla..
vdaka
Obrázek

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#138 Příspěvek od Jan Gottwald »

Tento problém vzniká většinou když je v počítači špatně nastavené datum, čas nebo rok. Ověřte tedy měsíc, den, rok, hodinu, minuty a časové pásmo. Zapněte automatickou aktualizaci času ze serveru Microsoftu a restartujte. Pro jistotu bych zkontroloval i datum v BIOSU. Pokud to nepomůže, hledal bych stopy nějakého starého a špatně odebraného antivirového produktu, nebo firewallu...
Jinak podle vzhledu programu to vypadá, že máte ještě starou verzi MSE 1.0 Odinstalujte ji a nainstalujte novější verzi MSE 2.0, nebo pokud se Vám již nabídla aktualizace programu, tak ji proveďte.

Uživatelský avatar
lolek169
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 158
Registrován: 28 pro 2010 23:02
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials

#139 Příspěvek od lolek169 »

Aha promintě omlouvám se.
Děkuji :)

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#140 Příspěvek od maxov »

lolek169
Toto se mi stalo taky. Máte pořád ještě MSE 1 (podle vzhledu). Stáhněte si novou verzi z http://www.microsoft.com/security_essen ... ?mkt=cs-cz. Po instalaci se mi to spravilo. Podle svých zkušeností z Vist 32 doporučuji nejdříve MSE odinstalovat (nejlépe pomocí Revo Uninstalleru) a provést "čistou" instalaci (jak radí pan Jan Gottwald kousek výše).

Jan Gottwald
Vypnutí uživatelských účtů s tím možná nesouvisí, nicméně již v minulosti se mi to několikrát osvědčilo při instalaci některých programů U ASPI jsem to dokonce četl na webu v návodu pro instalaci a poté, když mi nějaký program nešel nainstalovat, téměř vždy to pomohlo ;). Nakonec i teď s MSE se to osvědčilo (pokud tedy nechtěl jen "ponosit":D). Jak píšete, ve Vistách se někdy dějí věci...:D

K centru zabezpečení:
Možná se spouští později, ale před insxtalací MSE2 se mi nikdy hláška neobjevila (a pokud je nastaveno pozdější spuštění, je ta hláška taky nesmysl). Po instalaci MSE2, když se hláška objevila, nešlo to centrum ani ručně zapnout. Musel jsem restartnout PC. Což si myslím, že není úplně normální.
K červené ikonce:
tuto řeší i na oficiálním webu MS, takže to asi taky až tak normální nebude. MSE1 nabíhal hned zelený (pokud třeba nebyly špatně aktualizace). Ale snad to velký problém nebude, a snad to MS vyřeší nějakou brzkou opravou, když už se to řeší na jeho diskus.foru.

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#141 Příspěvek od Jan Gottwald »

No z vlastní zkušenosti z každodenního navštěvování jejich fóra vím, že za 90% všech problémů co se tam kdy řešily, si mohli uživatelé vždy sami. Ať už "načatým" systémem, zabordeleným systémem, nebo jen prostě špatnou kombinací s nějakým nesystémovým firewallem atd... U Vás bych viděl problém nejspíše v tom Vašem systému. Já když s MSE začínal, tak jsem v té době jel na Vistách také a nikdy jsem tam neměl jediný problém a to v té době byl MSE ještě ve verzi beta. Co se UAC týče, já jej nikdy nevypínám a každý program se mi nainstaluje naprosto korektně. Nesmíte se řídit všemi pokyny co Vám na internetu k instalaci "nakecají". U každé instalace máte většinou napsáno, aby jste povypínaly programy běžící na pozadí, antiviry atd... a děláte to snad? NE...

Uživatelský avatar
lolek169
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 158
Registrován: 28 pro 2010 23:02
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Security Essentials

#142 Příspěvek od lolek169 »

No tak asi si stáhnu tu 2jku.Jinak děkuji za pomoc s tím časem,opravdu to pomohlo :-)
Aktualizace proběhly tak jak mají a antivir už není zastaralý jako byl předtím.Děkuji :)

EDIT:Také máte problémy při vypínání tohoto AV při test s CF?(ComboFix)

Já sem to normálně vypnout nemohl tak sem to vypnul přes task manager.Ale po asi minutě se to zase zaplo tak jsem to znova vypnul a pak to už přestalo.Něaký typ?Já se toho bojím jelikož aby se nezapnul při testech CF.To se pak může poškodit systém :(

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#143 Příspěvek od sudanec »

? Staci ho vypnut normalne cez GUI MSE, ako je asi aj ocakavatelne, ze..
MSE -> Settings -> odskrtnite Turn on real-time protection.
Obrázek

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#144 Příspěvek od maxov »

jan gottwald
S těmi problémy zaviněnými samými uživateli souhlasím. S MSE jedu už taky od beta verze, která byla jen EN a taky jsem žádné problémy neměl, to bylo až s instalací MSE2. Teď už ale je (aspoň to tak vypadá) vše v pořádku. Ta instalace ASPI a vypnutí řízení už.účtů je ale prostě fakt. Aspoň to byl fakt v době někdy před rokem a něco. Ten návod byl pro Visty a dokonce myslím na oficiálním webu ASPI. Možná od té doby instalace ASPI pokročila a už to potřeba není.

Firewall používám jen Visťácký, AV jen MSE, občas projedu PC Malwarebyte's (který ale nikdy nic nenašel), občas udělám údržbu PC CCleaner, vždy odinstalovávám přes Revo Uninstaller a hlavně nechodím na "divné" weby a nestahuji z pofidérních webů cracky. Takže si myslím, že pro dobrou kondici systému nedělám nic tak moc špatně.

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#145 Příspěvek od Jan Gottwald »

S tou souvislostí s instalací ASPI jsem to přehlédl. Myslel jsem, že UAC nesmyslně vypínáte u každé instalace takže to pardon. Je opravdu možné, že je MSE 2 nějaké podivné. Mě se třeba v Centrumu Akcí, tam kde jsou zobrazeny nainstalované antispywarové programy vůbec nezobrazuje jeho zelená ikona. Jen taková ta obyčejná šedivá, jako když program nevlastní grafickou ikonu. No a v neposlední řadě řeším už nějaký ten pátek na MSE fóru, že se mi při automatické aktualizaci programu (definic), nezobrazuje taková ta animovaná ikona šipky v system tray. Šipka se zobrazí jen při manuálním updatu. V MSE 1 se zobrazovala pořád i při tom automatickém a já nejsem za boha schopen z podpory Microsoftu dostat informaci, jestli je to chyba nebo nová a pěkně blbá vlastnost :-) V tomhle je bohužel MSE a celý Microsoft na prd. Člověk se nedozví změny v buildech MSE a plno informací mlží nebo neřeknou na rovinu. Třeba changelogy u MSE prakticky neexistují.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#146 Příspěvek od sudanec »

Ono.. pravdu povediac, odriesil som si par problemov so softmi, kde sa ludia stazovali, ze tu im chyba taka sipka, tam hentaka, hento je modre, tamto zelene. Fakt mi to nepride ako relevantny problem, ze sa vam nezobrazuje nejaka sipka..
Changelogy su pri antiviroch osemetna vec; veci, ktore pouzivatel z changelogu pochopi, su zbytocne, a veci, ktore su podstatne, pouzivatela len zbytocne zavadzaju.
Neobhajujem MSE.. ale zas.. nepodme ich zakopat kvoli sipke :P
Obrázek

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#147 Příspěvek od Jan Gottwald »

Asi jste mě nepochopil. Problém se šipkou a ikonou jsem uvedl jako příklad toho, že MSE 2 ještě nemusí být 100% odladěné a bez nějakých drobných závad na kráse nebo funkčnosti. Také jsem chtěl poukázat na to, že ohledně MSE je kolikrát těžké něco zjistit i na jeho oficiálním fóru. Za "blbou" šipku je nikdo samozřejmě nezatracuje. Pokud se ale takto program chová na čisté instalaci systému a člověk se od Microsoftu nemůže dopídit informace zda-li je to chyba nebo vlastnost, tak já osobně to za relevantní problém považuji. Je to už ale vodách off topicu...

Zamčeno