Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Microsoft Security Essentials

Moderátoři: JaRon, james008, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#46 Příspěvek od james008 »

challenger píše:Ahoj všem, jsem op5t zde, stále si myslím že MSE nebude vůbec špatný antivir a proto se Vašim názorům v tomto topicu upřímě :lol: , hlavně jsem zvědavý až se to za čas proflákne, že MSE je fakt hyper a vy budete muset uznat své přehnané a upjaté názory, co mě mrzí je fakt, že se tu setkávám se samou nedůvěrou v nové a to mě teda fakt frustruje.
VIVAT MSE (no a pokud se pletu NOD tu bude pořád)
No pokud vas rozesmiva tento fakt..nas uz mene rozesmivate vy a vam podobni kterym zde lide na foru vecne cisti logy protoze maji svoji hlavu, maji dojem ze jsou odbornici na vsechno a ostatni jen hloupi lide a tak si do pc rvou vse nove co neni ozkousene a odbugovane popripade naopak vse stare co uz je osvecene a neva ze technologicky out. Stejne jako jsme zde lecili kvanta lidi kteri se nam smali kdyz jsme tvrdili ze AVG je atrapa a ne antivir....
Praxe vzdy ukaze jako jsou karty....

Pokud mate dojem ze MS neco vyvijel take vas mirne probudim neb takoveto softwary
MS jedine rabranduje ci skupuje a jde vetsinou o zastarale ale zavedene....
nebo uplne nove a neozkousene reseni.. jak je vidno z popisu tak ani jedno reseni neni vhodne.

Takze ja se rozhodne nebojim zeby MS udelal neco "HYPER".... :-)

Zkuste take uvazovat tak ze si chranite deravy neustale zaplatovany os
produktem stejneho vyrobce, ktery navic bezne pouziva taktiku sbirani vasich dat
k tomu jak oni rikaji lepsimu hodnoceni zavad. :-) Nevim jak vy... ja jsem ostrazitejsi
a mam dalek orad sve pc, data a identitu :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

amcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 lis 2009 19:19

Re: Microsoft Security Essentials

#47 Příspěvek od amcom »

Zdravím, nechci zakládat nové téma, tak to napíšu semhle.

Rozhodl jsem se nainstalovat a zkusit MSE. Na počítači na kterém je nainstalován běží lokální poštovní server. Na internetu se všude píše, že MSE kontroluje všechny soubory hned při uložení na disk (real-time protection). MSE si v tom tak věří, že se ani neintegruje do poštovních klientů. Prý ani není nutné poštovní server konfigurovat pro kontrolu každého přijatého emailu (jako jsem to musel nastavit pro NOD32). Navíc jsem stejně zjistil, že MSE neumí spustit přes příkazovou řádku kontrolu jednoho souboru nebo adresáře, takže by to ani nastavil nešlo. No, jenže MSE real-time kontrola se chová trošku zvláštně. Poslední dobou mi každý den přijde snad 50 falešných emailů zaslaných jakože z webu Facebook a u některých z nich je v příloze trojan. Je to pravidelné už několik dní, takže jsem si na tom mohl MSE odzkoušet. Jenže mě docela překvapilo co jsem zjistil. Poštovní server email přijme a uloží na disk a to i když obsahuje vir. MSE tedy při uložení emailu poštovním serverem trojana z nějakého důvodu nenašel. Když jsem následně spustil Outlook, email se vyzvedl z poštovního serveru a načetl do Outlooku úplně bez problému, stále s virem v příloze. MSE stále nic. Tak jsem vytvořil adresář a uložil infikovanou přílohu do něj (dokonce ani při tomto kroku MSE stále trojana nenašel). Ručně jsem spustil kontrolu vytvořeného adresáře a až v tomto bodě MSE trojana detekoval a odstranil. To si dělá někdo srandu nebo to takhle funguje normálně? Real-time kontrola je samozřejmě aktivní, všechno správně nastavené. Tak nevím, asi si zase raději prodloužím licenci na NOD32 :(

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#48 Příspěvek od radek178 »

amcom píše:Zdravím, nechci zakládat nové téma, tak to napíšu semhle.

Rozhodl jsem se nainstalovat a zkusit MSE. Na počítači na kterém je nainstalován běží lokální poštovní server. Na internetu se všude píše, že MSE kontroluje všechny soubory hned při uložení na disk (real-time protection). MSE si v tom tak věří, že se ani neintegruje do poštovních klientů. Prý ani není nutné poštovní server konfigurovat pro kontrolu každého přijatého emailu (jako jsem to musel nastavit pro NOD32). Navíc jsem stejně zjistil, že MSE neumí spustit přes příkazovou řádku kontrolu jednoho souboru nebo adresáře, takže by to ani nastavil nešlo. No, jenže MSE real-time kontrola se chová trošku zvláštně. Poslední dobou mi každý den přijde snad 50 falešných emailů zaslaných jakože z webu Facebook a u některých z nich je v příloze trojan. Je to pravidelné už několik dní, takže jsem si na tom mohl MSE odzkoušet. Jenže mě docela překvapilo co jsem zjistil. Poštovní server email přijme a uloží na disk a to i když obsahuje vir. MSE tedy při uložení emailu poštovním serverem trojana z nějakého důvodu nenašel. Když jsem následně spustil Outlook, email se vyzvedl z poštovního serveru a načetl do Outlooku úplně bez problému, stále s virem v příloze. MSE stále nic. Tak jsem vytvořil adresář a uložil infikovanou přílohu do něj (dokonce ani při tomto kroku MSE stále trojana nenašel). Ručně jsem spustil kontrolu vytvořeného adresáře a až v tomto bodě MSE trojana detekoval a odstranil. To si dělá někdo srandu nebo to takhle funguje normálně? Real-time kontrola je samozřejmě aktivní, všechno správně nastavené. Tak nevím, asi si zase raději prodloužím licenci na NOD32 :(
Podle me je to normalni. On ho proste detekuje az v okamziku spusteni, jinak si ho nevsima. Stejne tak se chova Norton a proto jsem ho z meho pc dal pryc. Tohle chovani mne vadi. Mam radsi treba Kaspersky, ktery rve hned. U nejakych viru je to mozna jedno, ale neumim si predstavit, jak to reaguje na hrozby, kterych je na dnesnich webech spousta a tim nemyslim warez, ale proste nejaky nakazeny web pres iframe atd.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#49 Příspěvek od sudanec »

Normalne to podla mna nie je, standardne MSE odchytava subory po stiahnuti. Skuste si eicar test, ako sa zatvari, ak ho nechyti pri stiahnuti, je nieco zle.
Obrázek

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#50 Příspěvek od radek178 »

Ja nevim jak u MSE, ale Norton Eicar nechyti a pusti ho ulozit az na disk, teprve po pokusu o jeho spusteni ho detekuje. Proto jsem to predpokladal i u MSE.

amcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 lis 2009 19:19

Re: Microsoft Security Essentials

#51 Příspěvek od amcom »

sudanec píše:Normalne to podla mna nie je, standardne MSE odchytava subory po stiahnuti. Skuste si eicar test, ako sa zatvari, ak ho nechyti pri stiahnuti, je nieco zle.
Zkoušel jsem a při uložení EICAR MSE pozná. Jestli by ho poznal i při "doručení" emailu nemám jak otestovat.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#52 Příspěvek od sudanec »

Ale mate, poslite si ho mailom :)
Obrázek

amcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 lis 2009 19:19

Re: Microsoft Security Essentials

#53 Příspěvek od amcom »

sudanec píše:Ale mate, poslite si ho mailom :)
Tak se mi to nakonec povedlo. Abych ho mohl poslat, tak abych zjistil jestli ho MSE najde už při přijetí na poštovním serveru nebo až v Outlooku, musel jsem MSE vypnout, vytvořit email, vložit přílohu, uložit i s přílohou do konceptů, zapnout MSE, odeslat email. Závěr - poštovní server přijme email s EICAR v příloze, uloží si ho (MSE nic). Zapnu Outlook, vyzvednu poštu s EICAR v příloze (MSE nic). Až jakmile dám přílohu uložit tak MSE zařve že našel vir. Pak jsem ještě zkusil další věc - na disk si uložit EICAR s vypnutým MSE. Pak jsem MSE zapl a procházel disk a adresář ve kterém byl EICAR a MSE si ho nevšiml.

Zdá se, že to bude asi nějak jak psal radek178. MSE prakticky pustí do poštovního serveru a poštovního klienta v emailech viry, ale nedovolí jim se aktivovat. Což je sice funkční ochrana, ale prakticky má člověk v poště uložené viry. Kdyby pak MSE odinstaloval a klikl na některý z těch emailů ... A jak jsem zjistil druhým pokusem. Stejně tak může být na disku uložený vir a MSE si ho nevšimne dokud se neaktivuje nebo se nespustí v MSE kontrola daného disku (adresáře).
Naposledy upravil(a) amcom dne 03 lis 2009 22:55, celkem upraveno 1 x.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#54 Příspěvek od radek178 »

Presne tak, ja si to myslim taky, ze to tak bude, i kdyz jsem to nainstalovane nemel a asi nikdy mit nebudu. Ja jsem radsi kdyz to zarve jeste pred tim, nez to vubec do PC vleze (samozrejme pocitam s tim, ze se muze stat, ze to neco pusti). Mam takovy lepsi pocit a navic si myslim, ze to opravdu neohlida pred hrozbou z nejak nakazenych webu. Ale to je jen muj laicky nazor, takze se treba pletu, ale i tak bych si to do PC rozhodne nedal i z jinych, nemene podstatnych duvodu.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#55 Příspěvek od sudanec »

Tak podla mna stacilo toho eicara poslat z nejakeho mimo pocitaca z hocijakeho freemailu.. ale aj takto sa da.
Teda MSE subory detekuje uz ked sa tahaju z kanalu, ale zjavne nie v emaili. Takze by asi bolo fajn zvolit nejake ine riesenie.
Obrázek

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Microsoft Security Essentials

#56 Příspěvek od Čarls »

Jenom doplním z navodu Kasperský jak otestovat
Link na stranku http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm
V8 chlívečkách máte porůznu zabalen zkušební virus EICAR
Tak se mužete přesvědčit jak učinný je vaš antivir

Kód: Vybrat vše

OVĚŘENÍ NASTAVENÍ KASPERSKY INTERNET SECURITY
Po nainstalování a konfiguraci aplikace Kaspersky Internet Security mŧţete zkontrolovat, zda je konfigurace aplikace správná. Učiníte tak pomocí testovacích „virŧ" a jejich rŧzných forem. Pro jednotlivé součásti / protokoly je poţadován samostatný test.
V TOMTO ODDÍLE:
Testovací „virus" EICAR a jeho modifikace ................................................................................................................... 201
Testování ochrany datového toku HTTP ....................................................................................................................... 202
Testování ochrany datového toku SMTP ....................................................................................................................... 203
Ověření nastavení součásti File Anti-Virus .................................................................................................................... 203
Ověření nastavení úlohy antivirové kontroly .................................................................................................................. 203
Ověření nastavení součásti Anti-Spam ......................................................................................................................... 204
TESTOVACÍ „VIRUS" EICAR A JEHO MODIFIKACE
Tento testovací „virus" byl organizací (European Institute for Computer Antivirus Research) vyvinut speciálně pro testování antivirových produktŧ.
Zkušební „virus" NENÍ SKUTEČNÝ VIRUS, protoţe neobsahuje kód, který by mohl poškodit počítač. Většina výrobcŧ antivirových programŧ jej však za virus označuje.
Nikdy nepouţívejte pro testování funkčnosti antivirového programu skutečné viry!
Zkušební virus lze stáhnout z oficiálního webu EICAR na adrese http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm.
Neţ soubor stáhnete, musíte deaktivovat antivirovou ochranu počítače, protoţe jinak jej aplikace rozpozná a spustí anti_virus_test_file.htm akci stanovenou pro napadený objekt přenesený prostřednictvím HTTP protokolu. Nezapomeňte ihned po staţení zkušebního „viru" znovu aktivovat antivirovou ochranu.
Aplikace identifikuje soubory staţené z internetových stránek EICAR jako napadený objekt obsahující virus, který nelze dezinfikovat, a provede akce určené pro tento typ objektu.
Mŧţete také upravit standardní zkušební „virus" pro kontrolu činnosti aplikace. Chcete-li modifikovat "virus", změňte obsah standardního "viru" přidáním jedné z předpon (viz tabulka níţe). Chcete-li modifikovat zkušební "virus", mŧţete pouţít libovolný textový nebo hypertextový editor, jako například Microsoft Notepad, UltraEdit32 atd.
Správnou činnost antivirové aplikace lze pomocí upraveného „viru" EICAR otestovat pouze v případě, ţe jste antivirové databáze naposledy aktualizovali 24. října 2003 nebo později (říjen 2003, souhrnné aktualizace).
V prvním sloupci níţe uvedené tabulky jsou uvedeny předpony, které se musí přidat na začátek řetězce standardního zkušebního "viru". Ve druhém sloupci jsou uvedeny všechny moţné stavy, které antivirová aplikace přiřadí objektu na
KA S P E R S K Y I N T E R N E T S E C U R I T Y 20 1 0
202
základě výsledku kontroly. Třetí sloupec ukazuje, jak aplikace zpracovává objekty zadaného stavu. Připomínáme, ţe skutečné akce provedené s objekty závisí na nastavení aplikace.
Po přidání předpony ke zkušebnímu „viru" uloţte nový soubor pod novým názvem, například: eicar_dele.com. Podobné názvy pouţijte pro všechny upravené „viry".
Table 1. Úpravy testovacího „viru"
Předpona Stav objektu Informace o zpracování objektu
Ţádná předpona, standardní zkušební "virus".
Napadený. Objekt obsahuje kód známého viru. Objekt nelze dezinfikovat.
Aplikace identifikuje objekt jakoţto virus, který nelze dezinfikovat.
Při pokusu o dezinfekci objektu dojde k chybě; provedená akce bude ta, jeţ byla určena pro nedezinfikovatelné objekty.
CORR-
Poškozený.
Aplikace nemohla objekt zkontrolovat, protoţe je poškozený (například je porušená jeho struktura nebo jde o neplatný formát souboru). Informaci, ţe objekt byl zpracován, najdete ve zprávě o činnosti aplikace.
WARN–
Podezřelý. Objekt obsahuje kód neznámého viru. Objekt nelze dezinfikovat.
Objekt byl shledán podezřelým na základě heuristické analýzy kódu. V době jeho zjištění antivirová databáze podpisŧ hrozeb neobsahuje popis postupu dezinfekce tohoto objektu. Bude-li detekován objekt tohoto typu, budete na to upozorněni.
SUSP–
Podezřelý. Objekt obsahuje upravený kód známého viru. Objekt nelze dezinfikovat.
Aplikace rozpoznala částečnou shodu určité sekce kódu objektu se sekcí kódu známého viru. V době jeho zjištění antivirová databáze signatur neobsahuje popis postupu dezinfekce tohoto objektu. Bude-li detekován objekt tohoto typu, budete na to upozorněni.
ERRO-
Chyba kontroly.
V prŧběhu kontroly objektu došlo k chybě. Aplikace nemá přístup ke kontrolovaným objektŧm, protoţe integrita objektu byla porušena (například nekonečný vícesvazkový archiv) nebo k němu není přístup (je-li kontrolovaný objekt na síťových prostředcích). Informaci, ţe objekt byl zpracován, najdete ve zprávě o činnosti aplikace.
CURE-
Napadený. Objekt obsahuje kód známého viru. Dezinfikovatelný.
Objekt obsahuje virus, který lze dezinfikovat. Aplikace provede dezinfekci objektu; text těla „viru" bude nahrazen slovem CURE. Bude-li detekován objekt tohoto typu, budete na to upozorněni.
DELE-
Napadený. Objekt obsahuje kód známého viru. Objekt nelze dezinfikovat.
Aplikace identifikuje objekt jakoţto virus, který nelze dezinfikovat.
Při pokusu o dezinfekci objektu dojde k chybě; provedená akce bude ta, jeţ byla určena pro nedezinfikovatelné objekty.
Bude-li detekován objekt tohoto typu, budete na to upozorněni.
TESTOVÁNÍ OCHRANY DATOVÉHO TOKU HTTP
 Pro ověření, jestli jsou tyto viry úspěšně detekovány v datovém toku přenášeném protokolem HTTP, proveďte následující:
pokuste se stáhnout zkušební virus z oficiálního webu EICAR na adrese http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm.
Kdyţ se počítač pokouší o staţení testovacího „viru" aplikace Kaspersky Internet Security tento objekt zjistí, identifikuje jej jako napadený objekt, který nelze dezinfikovat, a provede akci určenou pro objekt s tímto stavem v nastavení pro kontrolu datového toku HTTP. Pokud se při výchozím nastavení pokusíte stáhnout zkušební „virus", připojení ke stránce bude ukončeno a prohlíţeč zobrazí informační zprávu signalizující, ţe tento objekt je napaden virem EICAR-Test-File.
OV Ě Ř E N Í N A S T A V E N Í KA S P E R S K Y I N T E R N E T SE C U R I T Y
203
TESTOVÁNÍ OCHRANY DATOVÉHO TOKU SMTP
K detekci virŧ v datových tocích přenášených protokolem SMTP musíte pouţít e-mailový systém, který pro přenos dat pouţívá tento protokol.
Doporučujeme vám otestovat zpŧsob, jakým aplikace Anti-Virus zpracovává odchozí e-mailové zprávy – jak těla zprávy, tak přílohy. Vyhledávání virŧ v těle zprávy vyzkoušíte tak, ţe do těla zprávy zkopírujete text standardního testovacího „viru" nebo upraveného „viru".
 Postupujte takto:
1. Pomocí e-mailového klienta nainstalovaného na svém počítači vytvořte zprávu ve formátu prostého textu.
Zpráva obsahující testovací virus se nezkontroluje, pokud je vytvořena ve formátu RTF nebo HTML!
2. Zkopírujte text standardního nebo upraveného „viru" na začátek zprávy, nebo ke zprávě připojte soubor obsahující testovací „virus".
3. Pošlete zprávu administrátorovi.
Aplikace detekuje objekt, rozpozná jej jako infikovaný a zablokuje zprávu.
OVĚŘENÍ NASTAVENÍ SOUČÁSTI FILE ANTI-VIRUS
 Ověření správnosti konfigurace File Anti-Virus:
1. Vytvořte na disku sloţku. Do této sloţky zkopírujte testovací "virus" staţený z oficiálních webových stránek EICAR (http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm), stejně jako všechny vámi vytvořené modifikace testovacího "viru".
2. Povolte protokolování všech událostí, aby se do zprávy uloţila data poškozených objektŧ nebo objektŧ, které byly přeskočeny kvŧli chybám.
3. Spusťte testovací "virus" nebo jednu z jeho modifikovaných verzí.
Komponenta File Anti-Virus zachytí volání spuštění souboru, soubor zkontroluje a provede akci zadanou v nastavení pro objekt příslušného stavu. Výběrem rŧzných akcí, které bude třeba provést se zjištěným objektem, mŧţete provádět úplnou kontrolu operací aplikace.
Ve zprávě o činnosti součásti File Anti-Virus si mŧţete prohlédnout informace o výsledcích činnosti součásti.
OVĚŘENÍ NASTAVENÍ ÚLOHY ANTIVIROVÉ KONTROLY
 Ověření správnosti konfigurace úlohy antivirové kontroly:
1. Vytvořte na disku sloţku. Do této sloţky zkopírujte testovací "virus" staţený z oficiálních webových stránek EICAR (http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm), stejně jako všechny vámi vytvořené modifikace testovacího "virus".
2. Vytvořte novou úlohu antivirové kontroly a jako objekt ke kontrole vyberte sloţku, která obsahuje soubor zkušebních "virŧ".
3. Povolte protokolování všech událostí, aby se do zprávy uloţila data poškozených objektŧ a objektŧ, které nebyly zkontrolovány kvŧli chybám.
4. Spusťte úlohu antivirové kontroly.
KA S P E R S K Y I N T E R N E T S E C U R I T Y 20 1 0
204
Kdyţ je úloha antivirové kontroly spuštěna, akce zadané v nastavení úlohy budou provedeny, jakmile budou zjištěny podezřelé nebo infikované objekty. Výběrem rŧzných akcí, které bude třeba provést se zjištěným objektem, mŧţete provádět úplnou kontrolu operací aplikace.
Ve zprávě o operacích součásti si mŧţete prohlédnout všechny informace o akcích úlohy antivirové kontroly.
OVĚŘENÍ NASTAVENÍ SOUČÁSTI ANTI-SPAM
K vyzkoušení ochrany proti nevyţádané poště mŧţete pouţít zkušební zprávu identifikovanou jako SPAM.
Tělo této zkušební zprávy musí obsahovat následující řádek:
Spam is bad do not send it
Po přijetí této zprávy na počítač začne aplikace Kaspersky Internet Security s jeho kontrolou, označí zprávu stavem "spam" jako nevyţádanou poštu a provede akci zadanou pro tento typ objektŧ.
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#57 Příspěvek od maxov »

tak jsem zkusil stáhnout eicar.com v zipu a bez zipu a v práci na PC s AVG net-work ed. to jde normálně uložit na disk. Odeslat to nejde, píše to, že to soubor nenašlo, ale AVG je v klidu. Nejde to ani zkopírovat na flashku. Ale píše to, že je disk chráněn proti přepsání, ale není to hláška AVG.
Tak asi za 5min se AVG ozval, že je tam infekce :))) Nicméně při změně úložiště na flash disc se zip viry uložily na flash a mohl jsem je otestovat doma na MSE (viz níže)
Naposledy upravil(a) maxov dne 24 lis 2009 16:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#58 Příspěvek od maxov »

Tak jsem si zkusil teď stáhnout doma na NTB (s MSE) z eicar ty viry v Google Chrome a okamžitě při pokusu řval MSE, že tam je vir, takže proti AVG, který mi v práci na PC umožnil zip archivy uložit na disk je to lepší.

Z práce jsem si na flšce přinesl ty eicarviry zazipované a když jsem to chtěl kopírovat do NTB, opět se hned ozval MSE.

MSE tedy pracuje při stahování souborů z netu stejně jak jsem byl zvyklý z avast! a ostatní je věcí databáze. To je myšleno na tu hlášku, že MSE nepoznává viry při stahování, ale až při jejich aktivaci.

Takže zatím MSE nechávám a užívám si zrychlení PC a netu.

Takže asi tak.

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#59 Příspěvek od maxov »


radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#60 Příspěvek od radek178 »

maxov píše:Tak jsem si zkusil teď stáhnout doma na NTB (s MSE) z eicar ty viry v Google Chrome a okamžitě při pokusu řval MSE, že tam je vir, takže proti AVG, který mi v práci na PC umožnil zip archivy uložit na disk je to lepší.

Z práce jsem si na flšce přinesl ty eicarviry zazipované a když jsem to chtěl kopírovat do NTB, opět se hned ozval MSE.

MSE tedy pracuje při stahování souborů z netu stejně jak jsem byl zvyklý z avast! a ostatní je věcí databáze. To je myšleno na tu hlášku, že MSE nepoznává viry při stahování, ale až při jejich aktivaci.

Takže zatím MSE nechávám a užívám si zrychlení PC a netu.

Takže asi tak.
Nez zacnes placat dalsi nesmysly, precti si co tady psal tusim carls a James. Mimo jine ti preju prijemne sdileni a spiclovani tveho PC s MS.

Zamčeno