Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Po spuštění XP černá obrazovka + myš

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#16 Příspěvek od stell »

ok,este nastuduj toto:posledny bod,vypalit CD a automaticky opravit register,,
http://translate.google.com/translate?h ... t%26sa%3DG
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

supervisor
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2009 09:55

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#17 Příspěvek od supervisor »

Takže aktualizujte avast v jiném pc na nejnovější datum potom k němu připojte disk a dejte v avastu hledat viry ve složce X:windows ....mělo by to najít nějaký rootkit tak to smažte a potom disk vratte do PC a je to.

jirka1988
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 říj 2009 13:26

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#18 Příspěvek od jirka1988 »

Dobrý den, návod s připojením disku do jiného pc, na tento vir, detekovaný nodem jako WIN32:Daonol, funguje. Potvrdilo se mi to na pěti počítačích. Nachází se nejčastěji(u WXP) v adresáři windows, dále pak v temporary internet files a někdy i v system volume information. Po odstranění pc nabíhá. Občas ale není na škodu otestovat to i spybotem.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#19 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
problem bol v tom, ze AV spolocnosti tuto mrchu este pred par dnami nedetekovali, preto doslo k zavireniu mnohych PCs ,,,
v sucasnosti NOD virus detekuje a aj zabrani jej uhniezdeniu v PC :)
mozes skusit DaonolFix - funkciu Find - utilita bola vytvorena na starsie verzie Daonol, ale je mozne, ze este cosi najde :wink:
http://forum.avira.com/wbb/index.php?pa ... tID=785085
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Stisek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2009 12:28

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#20 Příspěvek od Stisek »

1PC

Ahoj, tak stejný problém, PC najede a pouze jde vidět a používat kurzor. Testy před 2 dny neprokázali přítomnost Viru. PC reinstalován vše ok.

Dneska stejný problém jiný PC, testy NOD32 SmartSecurity (update virové databáze 4532 (20091022) prokázal přítomnost viru ve složce WINDOWS

\WINDOWS\axvdv.dat - Win32/Daonol.K trojský kůň - smazán (buď antivirem nebo natvrdo)

Dojedu testy a zkusím disk umístit zpět do PC, pokud pojede OK, dám sem vědět.

Soubor smazán, na PC byla udělana oprava WINDOWS (zbytečně) pc jede bez problémů :)

2PC

Mám tu teď druhý PC, stejný problém, provádím detekci viru, nalezen:

\WINDOWS\xvafis.dat - varianta infiltrace Win32/Daonol.K trojský kůň - smazán (buď antivirem nebo natvrdo)

Dodělám test zapojím do PC a uvidím zda bude OK. Napíšu

Disk namontován zpět do PC a funguje, vše stabilní :)
Naposledy upravil(a) Stisek dne 22 říj 2009 15:11, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#21 Příspěvek od JaRon »

diiiky, za info - doda inym "nestastnikom" silu do boja :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

petr.pilny
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2009 09:44

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#22 Příspěvek od petr.pilny »

Stisek píše:1PC

Ahoj, tak stejný problém, PC najede a pouze jde vidět a používat kurzor. Testy před 2 dny neprokázali přítomnost Viru. PC reinstalován vše ok.

Dneska stejný problém jiný PC, testy NOD32 SmartSecurity (update virové databáze 4532 (20091022) prokázal přítomnost viru ve složce WINDOWS

\WINDOWS\axvdv.dat - Win32/Daonol.K trojský kůň - smazán (buď antivirem nebo natvrdo)

Dojedu testy a zkusím disk umístit zpět do PC, pokud pojede OK, dám sem vědět.

Soubor smazán, na PC byla udělana oprava WINDOWS (zbytečně) pc jede bez problémů :)

2PC

Mám tu teď druhý PC, stejný problém, provádím detekci viru, nalezen:

\WINDOWS\xvafis.dat - varianta infiltrace Win32/Daonol.K trojský kůň - smazán (buď antivirem nebo natvrdo)

Dodělám test zapojím do PC a uvidím zda bude OK. Napíšu

Disk namontován zpět do PC a funguje, vše stabilní :)

Tak toto jsem tam bohužel nenašel, ale:
Při čištění posledního PC jsem ve složce C:\Windows\Temp zahlédl jediný soubor s názvem přibližně "WGALOGONERR", nemohl by to někdo ověřit?

spinE
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: 15 črc 2009 18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#23 Příspěvek od spinE »

petr.pilny .. předpokládám že se jedná něco s ověřováním pravosti windows ale zkuste otestovat na virustotal.com

petr.pilny
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2009 09:44

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#24 Příspěvek od petr.pilny »

spinE píše:petr.pilny .. předpokládám že se jedná něco s ověřováním pravosti windows ale zkuste otestovat na virustotal.com
Bohužel se to stalo na 2 PC v jedné kanceláři (uživatel si přesedl :) ). A Windows XP Pro jsou legální - na ověření se ani neptaly.

Jdu přendat disk do druhého PC a otestovat.

Díky a hezký den, PP

caha
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2007 20:33

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#25 Příspěvek od caha »

Ahoj, tak jsem dnes na dvou počítačích řešil stejný problém který je tu popisován. Problém se mi podařilo vyřešit pomocí postupu:
1) Na počítači jsem spustil LiveCD Ubuntu
2) Do Ubuntu jsem přiinstaloval WINE
3) Soubory z adresáře C:\Windows jsem nakopíroval do adresáře Windows který si vytvořilo WINE při instalaci
4) Spustil jsem program http://jpshortstuff.247fixes.com/beta/DaonolFix.exe
5) Program mi označil soubor lau.tmp jako napadený
6) Odstranil jsem uvedený soubor z adresáře C:\Windows
Po restartu počítač normálně naběhl. V počítači jsem pak ještě nechal uvedený soubor zkontrolovat Avastem a ten jej označil jako napadený Win32/Rootkit-Gen [rtk].
Na druhém počítači jsem také spustil LiveCD Ubuntu. Protože zde ale nefungoval internet tak jsem si podle velikost souboru tipl že vir bude v souboru C:\Windows\mwserm.old. Po jeho odstranění z adresáře c:\Windows se počítač normálně spustil.

Takže když ještě shrnu fakta:
Na obou počítačích kde jsem problém řešil byl antivirový program Avast. Vir se projevuje tak že počítač nejde spustit a to ani v nouzovém režimu. Vždy se zobrazí pouze hlášení lsass.exe Správná inicializace aplikace ....
Problém lze vyřešit odstraněním napadeného souboru z adresáře C:\Windows. Problém ale je, že tento soubor se vždy jmenuje jinak, má jinou velikost a jiné datum vytvoření:
C:\Windows\lau.tmp 72,5KB 21.3.2009
C:\Windows\mwserm.old 55,5KB 17.8.2004
C:\Windows\axvdv.dat
C:\Windows\xvafis.dat

wld
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: 27 pro 2007 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#26 Příspěvek od wld »

Mě tu sviji daonolfix vypátral pod jmény

C:\WINDOWS\cdh.bak
C:\WINDOWS\rvorcdx.dat

Jinak dělal jsem to tak, že jsem obnovil registry ze zálohy a DaonolFix spustil normálně ve win. Zatím šlape v poho, ještě udělám nějaký testy..

johny5
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 říj 2009 16:59

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#27 Příspěvek od johny5 »

Můžete prosím blíže popsat instalaci WINE. Stále se mi to nedaří. Mám Live CD Ubuntu 9.04 - Jaunty Jackalope, k tomu jsem zkoušel stáhnout DEB balíček WINE 1.1.32 a během instalace to vypsalo Error: Dependency is not satisfiable: libopenal1

Když jsem zkoušel instalaci pomocí terminálu na konci se vypsalo

ubuntu@ubuntu:~$ sudo apt-get install wine
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí
Čtu stavové informace... Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
wine: Závisí na: libopenal1 ale nedá se nainstalovat
Doporučuje: ttf-mscorefonts-installer ale nedá se nainstalovat
E: Poškozené balíky
ubuntu@ubuntu:~$


Pomocí přidání softwaru to vypsalo toto:

W: GPG error: http://archive.ubuntu.com jaunty Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 40976EAF437D05B5
W: GPG error: http://security.ubuntu.com jaunty-security Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 40976EAF437D05B5
W: GPG error: http://archive.ubuntu.com jaunty-updates Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 40976EAF437D05B5


Tušíte kde může být problém, případně máte jiný postup kterým jste to instalovali?
Jsem už trochu v koncích. Bez toho wine nemám asi jiný způsob jak spustit DaonalFix že?

Díky za každou radu

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#28 Příspěvek od stell »

Ak dobre pozeram dalo by sa aj takto,,skopiruj cez Ubuntu celu zlozku <,windows cc1,5 GB<,[z infikovanej pc]na flashku,,prenies na druhe pc >.zlozku premenovat na tralala a vloz na disk,c:\, a spust daonola ak najde infekciu v zlozke tralala,,zapamatat a cez ubuntu zmazt z infikovanej zlozky windows,
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

supervisor
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2009 09:55

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#29 Příspěvek od supervisor »

Mam tu další problém. Vir se mi podařilo odstranit a vše šlapalo jak má. Na napadeném PC jsem aktualizoval avast a říkal jsem si, že už ho to odchytí pokuď se oběví znova, ale mýlil jsem se, protože zákazník dostal vir opět, ale tentokrát se mu neobjevovala černá obrazovka, ale modrá. Moje otázka zní ....kde se ten vir bere...mi tu odstranujem pouze vir v počítači, ale tam kde se vzal to se tu neřešilo.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Po spuštění XP černá obrazovka + myš

#30 Příspěvek od JaRon »

hypoteticky vidim dve moznosti:
1. pocitac nebol odvireny dokladne - t.j. ostali zavirene kluce v registroch prip. rootkit >> bol zmazany iba "vykonavaci subor"
2. uzivatel navstivil zasa zdroj zavirenia a AVAST v ochrane zlyhal
okrem zmazania zavireneho suboru doporucujem este bud prescanovat PC s online scanerom inej firmy ako mas AV, alebo aktualizovanym bootCD inej AV >> napr. Avira, F-Secure, Nod, BitDefender
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Zamčeno