Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#16 Příspěvek od Čarls »

cernohous13 píše:Zdravím,

vůbec se neodvážím zpochybňovat vaše názory a zkušenosti (hlavně Jamesovy)
ale jsem z nostalgie stále za Keriem a Avastem - stále čistý :D

zrovna jsem řešil jednoho usera s NIS - totálně zahnojený - Palevo
bude to taky o nastavení používaných utillit
a hlavně o nastavení procesoru mezi židlí a klávesnicí :wink:
Doslova a do písmene co se týká NIS a zasviněný PC tak bych chtěl vidět jak to měl nastavený
Mam ho 3 měsíce na Pc a zkoušel sem lozit všude možně většinou mě ale odskříp a do PC nepustil vubec nic
Jediná možnost jak zasvinit PC s NIS a nechat v něm vir je co jsem zjistil dat mrchu VIr do vyjímek i s celou složkou
ale i potom pokud došlo ke spuštění a vir se chtěl někam zapsat do jiné složky došlo k odskřípnutí šmejda.
cernohous13 je to tak jak píšeš mezi židlí a klavesnicí a pak nepomůže žadný antivir jedině lískovka a přes prsty :D
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

petison
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 lis 2007 16:15

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#17 Příspěvek od petison »

Přesně jak píše Čarls.Používám NIS už tři roky a zkoušel jsem lozit po všech možných rizikových stránkách a nepustil mi žádnou havěť.A to ho mám defautně nastavený.Dříve jsem používal např. Noda a ten toho propustil dost.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#18 Příspěvek od radek178 »

Kdyz pouzivas NIS, poradim ti jendoduchou vec a zavirujes pc hned. Jen si projed par emailu ve spamu treba na Centrumu. Otevri nejnovejsi emaily s prilohama a mas po starostech. NIS se nechyta, ale nechyta se ani KIS, protoze vetsinou nemaji tak rychle tyto viry v databazi a trosku jim to trva. Na rozdil od NIS, ale KIS ma lepsi HIPS a tak zabrani aspon nejakymu spusteni. Takze se neboj stahuj a mas zavirovano za chvilku. Na virtualu to zkousim porad a neni to problem. Taky staci najet na stranky

Kód: Vybrat vše

http://www.malware_domain+list.komercna_stranka/
a zkouset, kde je jeste smejd. NIS ti je vetsinou do pc pusti KIs co zna, tak ne, ale i tak toho oba pusti pomerne dost. KIS to pak ale castecne umi zachytit HIPSem, ktery u NISu moc nefunguje.
Na

Kód: Vybrat vše

http://www.malware_domain--list.velmi_komercne/
se vetsinou BFU nedostane a nedostane se vetsinou ani na stranky, ktery jsou na nem vystaveny, ale kliknout na prilohu emailu se smejdem je pro ne jednoduche a da se tak opravdu jednoduse nakazit. Jsou to vetsinou podobny varianty viru, ale nechapu jak to delaji, pokazde je nejak obmeni a AV je nenachazeji a trva jim nekdy i par dni, nez je maji v databazich.
HLavne ot nezkousej na realnym pc a bacha, treba Superantispyware tyto trojany vetsinou vubec nenajde.

//linky znefunkcnil sudanec

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#19 Příspěvek od Čarls »

Tak nevím pokud někdo kliká na zavirovaný odkazy nedivím se ale mne to pokaždý odskřípl Nis

VARUJI radek178 není radno sem dávat tyto odkazy změňte to aby tam nešlo vlízt

Pokud by se o toto pokusil laik se slabým zabezpečením nebo děcko je pruser

Jinak proč má asi NIS 2011 TOTO našel i na nejnovějším odkazu
toto http://safeweb.norton.com/report/show?u ... hts.co.cc/ takže chytá :wink:


Obrázek
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

L4j3c
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2008 01:01

0

#20 Příspěvek od L4j3c »

0
Naposledy upravil(a) L4j3c dne 08 čer 2020 23:11, celkem upraveno 1 x.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: NAV 2010, KAV 2010 alebo NOD32.

#21 Příspěvek od radek178 »

Čarls píše:Tak nevím pokud někdo kliká na zavirovaný odkazy nedivím se ale mne to pokaždý odskřípl Nis

VARUJI radek178 není radno sem dávat tyto odkazy změňte to aby tam nešlo vlízt

Pokud by se o toto pokusil laik se slabým zabezpečením nebo děcko je pruser

Jinak proč má asi NIS 2011 TOTO našel i na nejnovějším odkazu
toto http://safeweb.norton.com/report/show?u ... hts.co.cc/ takže chytá :wink:


Obrázek
Tady ale nejde o zavirovany odkazy na nejakych podezrelych webech. Tady jde o to, ze tyhle viry se bezne objevuji na legalnich strankach, treba eshopu apod. Nejde o to, prolizat zavirovany weby a nekde je slozite po netu hledat. Tohle je bohuzel dnesni realita, protoze smejdi davaji smejdy na normalni weby.

Jinak je mozny, ze NIS tam ve verzi 2011 neco ma, ale v drivejsich jsem to nevidel (Mam pocit, ze NIS 2010 a ani 360to nemaji), ale i kdyby to mel, tak mne prijde trosku slozite a nemotorne otevirar NIS, natukat do nej odkaz a cekat, jestli tam muzu nebo ne a stejne si myslim, ze NIS na tu stranku pusti, ze jen rekne, ze neni nebo je zavadna, ale nezkousel jsem, tak nevim. Neni proste lepsi a pro cloveka pohodlnejsi kdyz nikam nemusim nic psat a AV to zablokuje sam? Tim nechci Norton shazovat, ale podle myo proti Avastu, Kasperskymu apod. Hodne zaostava prave za tim nejhorsim a to jsou hrozby z ruznych webu. Presto Nortona ted pouzivam na vic pc, nez Kasperskyho, protoze to je nefunkcni zruda, co z nej v poslednich verzich delaji.
Neuvedomil jsem si, ze by na ty linky mohl lezt nekdo, kdo by si mohl myslet, ze nejsou zavirovany. Ten puvodni teda urcite nebyl, ale je fakt, ze si tam kdokoli mohl nejaky najit, ale stejny odkazy najde pres Google. Je ale fakt, ze by to decka nemely zkouset. Priste dam bacha.

Odpovědět