Nacházíme se v období bohatém na konference. Již toto úterý se totiž uskuteční konference IT Security Workshop.itsw_170pxCílem 7. ročníku IT Security Workshopu je seznámit odborníky podílející se na budování a řízení informační bezpečnosti s riziky v oblasti ochrany dat a s možnostmi jak tato rizika snížit. Na konferenci budou prezentovány metody a nástroje k efektivnímu zajištění bezpečnosti informačních a komunikačních systémů.

Místo a čas konání:

Kongresové centrum U Hájků, Praha
19. března 2013

Program konference je následující:

8:50 – 9:00      zahájení konference

9:00 – 9:30
Zabezpečení soukromí při použití mobilních „smartphone “ zařízení
Pavol Lupták, výkonný ředitel, certifikovaný bezpečnostní specialista, Nethemba s.r.o.
Cílem prezentace je popsat možnosti ochrany a zabezpečení soukromí uživatelů mobilních zařízení při komunikaci hlasem, maily nebo interaktivními textovými zprávami využitím protokolů SIP/TLS+ZRTP, PGP/SMIME či OTR, současně popsat možnosti ochrany vůči neoprávněnému úniku dat nebo forenzní analýzy využitím plného šifrování (tzv. „full disk encryption“) ze samotného mobilního zařízení. Jako ochrana vůči life-loggingu sociálních sítí, monitorování známých vyhledávačů nebo trackování všech platebních transakcí vašimi platebními společnostmi, budou popsané možnosti alternativních identit, anonymizačních sítí (Tor, I2P) a používání decentralizované kryptoměny Bitcoin. Při prezentaci budou uvedené konkrétní implementace bezpečnostních a anonymizačních aplikací a nástrojů pro nejrozšířenější mobilní platformu Android včetně bitcoinové peněženky.

9:35 – 10:05
Řešení bezpečnosti a infrastruktury datových center

Ondřej Vosyka, Project Manager, Rittal Czech, s.r.o.
Certifikovaná řešení bezpečnosti datových center z hlediska ochrany proti vnějším fyzikálním rizikům (požár, voda, mechanické poškození apod.) a infrastruktura datových center (racky, chlazení, napájení a monitoring).

10:10 – 10:40
Aktuální vývoj kybernetických hrozeb. Jaký malware je dnes velkým rizikem
Petr Šnajdr, Pre-Sales Engineer, ESET software spol. s r.o.
Počítačové hrozby již nejsou jen doménou počítačů s operačním systémem Windows. Oběťmi sestávají i uživatelé OS X a rapidně rostou počty hrozeb pro mobilní zařízení. Představíme vám taková bezpečnostní řešení, která ochrání nejen počítač, ale i mobilní telefon a tablet.

10:45 – 11:15
Monitoring datových center

Václav Míka, District Manager Czech Republic, APC by Schneider Electric
StruxureWare Central a Operations – moderní nástroje pro dohled a správu datových center jsou klíčem k maximalizaci provozní efektivity na všech úrovních – napájení, chlazení, management alarmů a provozních rizik, plánování změn, správa majetku, pracovní postupy a další.

11:35 – 12:05
WEBFILTR Kernun – Český nebo zahraniční filtr?
Radek Nebeský, Network Security Evangelist, TNS – Kernun
Řídit webový provoz lze jistě mnoha způsoby a to i bez webového filtru. Dříve nebo později však narazíte na limity, kam už se bez kvalitní technologie nedostanete. Kvalitní filtrování obsahu z pohledu efektivity a bezpečnosti, přesná kategorizace, nastavení politik a autentizace uživatelů, pokročilé funkce řízení webového provozu včetně reportingu a manažerských výstupů. To jsou klíčové vlastnosti a funkce webového filtru Kernun, který v reálném provozu dosahuje až 98% úspěšnost. Kernun již používají významné české instituce a společnosti z oblasti veřejné správy, bankovnictví i průmyslu.

12:10 – 12:40
Platforma bezpečnostních služeb aneb 4 dohody ICT bezpečnosti
Ing. Pavel Dobiš, ICT Security Architect, SEFIRA spol. s r.o.
Platforma bezpečnostních služeb představuje robustní základ pro komplexní pojetí ICT bezpečnosti v organizacích. Námi navrženou platformu tvoří čtyři na sobě závislé dimenze: Koncept centrálních služeb PKI, Koncept autentizační platformy, Koncept mobilní bezpečnosti a Koncept bezpečné databáze.

12:45 – 13:15
Moderní zabezpečení sítě – firewall, IPS, NBA
Jiří Tobola, Sales Director, INVEA-TECH, a.s.
Zabezpečení sítě na perimetru (firewall, IDS/IPS, UTM) a zabezpečení koncových stanic (antiviry, endpoint security řešení) jsou dnes standardní součástí bezpečnostní koncepce každé organizace. Dle renomovaných analytických agentur (např. Gartner) je další klíčovou bezpečnostní technologií behaviorální analýza síťového provozu (NBA), která umožňuje detekovat hrozby, proti kterým jsou ostatní nástroje neúčinné. Ve spojení s monitorováním síťového provozu navíc nabídne implementace behaviorální analýzy nejenom velmi účinnou zbraň proti modernímu malware a cíleným útokům (APT), ale také pomůže síťovým administrátorům zvýšit efektivitu správy sítě, získat detailní reporty o jejím využití a optimalizovat náklady na její provoz.

13:35 – 14:05
Cenné informace v ohrožení
Jakub Jiříček, Sr. Principal Presales Consultant, Symantec
Fantazie kybernetických útočníků nezná hranic, jejich útoky jsou stále promyšlenější. Je vůbec možné držet s nimi krok a provozovat zabezpečenou infrastrukturu, ve které se nemusíme bát o své informace? Přehled aktuálních bezpečnostních trendů a technologických novinek v ochraně koncových bodů a virtuálních prostředí.

14:10 – 14:40
Jak v podniku zvládnout mobilní bezpečnost, správu mobilních zařízení, mobilních aplikací, dokumentů a dat?
Petr Moláček, Ness Czech s.r.o.
Nová moderní řešení pro Mobile Device & Application Management řeší v podnicích problémy, kdy se podniková data hromadně přesouvají na smartphony a tablety. MDM nástroje nabízí podnikovému IT a uživatelům možnost zabezpečení včetně řízení mobilních zařízení a mobilního obsahu v reálném čase.

14:45 – 15:15
Revoluce v konfiguraci firewallů
Ing. Martin Doušek, Product & Sales Manager, PROFIcomms s.r.o.
Představení unikátního konceptu správy a konfigurace firewallů vyvíjené společností gateprotect – eGUI. V rámci přednášky bude představeno celé řešení gateprotect a předvedena živá ukázka konfigurace i správy bezpečnostního řešení gateprotect pomocí rozhraní eGUI.

Více informací včetně možnosti registrace lze najít na stránkách http://www.itsw.cz.

 

 


1 komentář » for Toto úterý, konference IT Security Workshop!
  1. Alexandre napsal:

    napsal:Na zače1tku jsi byl asi trošku nervozned, ale později to už bylo petkefrned. Inspiroval jsi mě k napse1ned čle1nku, takže za to děkuji.K te9 ploše to už je možne1 předliš minimalisticke9. I když je1 na ploše taky toho moc neme1m. Na pozaded me1m vtipnfd obre1zek, vlevo nahoře dokumenty a rozepsane9 čle1nky. Schve1lně jsem je spočedtal a došel jsem k čedslu 12, což nened moc.S tedm, že by měl medt člověk na den 3 fakoly souhlasedm. Dředv jsem toho rval do pozne1mek, co se de1, ale to nened dlouhodobě udržitelne9. Teď to me1m tak, že do aplikace ukle1de1m spedše věci, na ktere9 nechci myslet nebo je nesmedm zapomenout a zbytek nosedm v hlavě. Přijde mi to tak pohodlnějšed, protože je pak revize fakolů rychlejšed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..